Politika nemá logiku. Stropnický se možná vrátí na plakáty ANO

Andreji Babišovi by se v nadcházejících senátních či evropských volbách nějaká známá tvář – ideálně z televizních obrazovek – rozhodně hodila.

Politika nemá logiku. Stropnický se možná vrátí na plakáty ANO
Martin Stropnický byl v Babišově vládě ministrem obrany | foto Profimedia.cz

Byl jednou z nejvýraznějších tváří hnutí ANO a výrazně pomohl Andreji Babišovi k tomu, aby se stal českým premiérem. O herci, diplomatovi a politikovi Martinu Stropnickém se hovořilo jako o jednom z kluků z plakátu – protože se objevoval na předvolebních billboardech po boku svého šéfa. Pak sice na několik let „zmizel“ na velvyslanecký post do Izraele, ale teď se otevírá možnost, že by se na Babišovy plakáty mohl zase vrátit.

Ministerstvo zahraničí totiž o další Stropnického služby očividně nemá zájem a někdejší ministr obrany Babišovy vlády Stropnický přemýšlí, kam se nyní vrtne. A Babiš už mu podal ruku: „Pokud se bude chtít angažovat, v hnutí je vítán a bude pozitivní tváří,“ prohlásil expremiér.

Což o to, Stropnický ve své době patřil k nejpopulárnějším politikům a hnutí ANO přitáhl nejednoho voliče. Ale na ministerstvu obrany po něm zbylo velké nic, když nedokázal dotáhnout do konce žádnou zásadní obrannou investici, jediný zásadní modernizační projekt. A tak se o tomto bývalém herci začalo říkat, že umí zahrát úplně všechno – i ministra.

Ale různé televizní seriály, v nichž Stropnický hrál hlavní role, se na obrazovkách stále opakují, ženské publikum ho nepochybně pořád miluje. A tak si Babiš moc dobře uvědomuje, že by mu Stropnický opět mohl posloužit jako kluk z plakátu – třeba v nadcházejících senátních volbách nebo eurovolbách.

Politika opravdu někdy nemá logiku.