Montér a kladivo. Jak se s covidem vyrovnává skupina Witkowitz

Exportní průmyslové a montážní firmy v době covidu procházejí těžkou zkouškou. Jak připravit lidi a dostat je na druhý konec světa, zjišťují firmy z Ulčákovy skupiny Witkowitz.

Montér a kladivo. Jak se s covidem vyrovnává skupina Witkowitz
„Výpadky se nám podařilo vykrýt zdravotnictvím, železniční dopravou či jadernou energetikou. I díky tomu jsme v těžkých podmínkách rostli,“ pochvaluje si Oskar Kwarteng-Acheampong, šéf společnosti Vítkovice Hammering. | Tomáš Novák týdeník HROT

V uplynulých týdnech vznikl přes řeku Rýn mezi německými městy Wiesbaden a Mohuč zbrusu nový most. Působivá konstrukce váží devět tisíc tun a na stavbě pracovaly také desítky expertů ostravské společnosti Hutní montáže ze skupiny Witkowitz loni zesnulého podnikatele a lobbisty Martina Ulčáka.

Rok od jeho náhlého úmrtí jsou jeho společnosti v dobré kondici, sbírají zahraniční zakázky – nejen na obří mosty v Německu – a učí se nové pořádky virem zasaženého světa, kde cestování ze státu do státu není rozhodně běžnou rutinou. Svět se změnil a exportní firmy s ním.

„Vzpomínám na moment, kdy naši lidé vyrazili na důležité obchodní jednání do Finska. Jenže krátce po příletu na místo se u jednoho z nich objevil covid. A tak všichni skončili zavření v hotelu v Helsinkách a jednání se odehrálo přes skype, přestože oba týmy byly jen několik zdí a metrů od sebe,“ začne trochu úsměvnou historkou Vladimír Bindzár, šéf Hutních montáží, tedy firmy, která aktuálně řeší asi desítku projektů v několika zemích světa.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit