Lovec vyhozených peněz

Čechům ročně zmizí z kapes i 30 tisíc za předražené platby. Nápravu zajistí finanční antivirus Patron GO

Lovec vyhozených peněz
Aplikace Patron GO

Z nedávného průzkumu vyplynulo, že se Češi příliš nevyznají v nastavení finančních, telekomunikačních a energetických služeb. Platí proto víc, než by museli, a každý měsíc svou peněženku ochudí až o 2500 korun. Zbytečně vysoké výdaje dokáže detekovat nový finanční antivirus Patron GO. Tato mobilní aplikace hlídá finanční zdraví rodinných rozpočtů – najde předražené platby a s pomocí nonstop dostupného online specialisty je pomůže snížit. Aplikace Patron GO je už nyní ke stažení zdarma v AppStoru i na Google Play.

Většina Čechů se o své finance moc nezajímá – podle dostupných průzkumů jen 37 procent lidí ví, kolik a za co konkrétně jejich domácnost každý měsíc zaplatí. Přitom by ale rádi více šetřili, a to především v souvislosti se současnou nejistou ekonomickou situací, kdy se čtvrtina lidí bojí ztráty práce. Pomoci jim může finanční antivirus Patron GO, který aktuálně přichází na trh.

Jak „hlídací pes“ funguje?

Aplikace Patron GO po instalaci na mobilní telefon naskenuje platby a majiteli vypíše, za co všechno by mohl platit méně. V první fázi se zaměří na oblast financí, energií a telekomunikačních služeb, časem její autoři plánují rozšíření i na další služby a nákupy. Patron GO funguje na principu pasivního náhledu na bankovní účet, kde pomocí speciálního algoritmu identifikuje předražené, ale zároveň nebezpečné transakce, typicky rychlé půjčky. Hlídá tak finanční zdraví komplexně. Identifikované platby pak označí jako viry a majitele účtu na ně upozorní.

 

Pokud bude uživatel aplikace chtít viry odstranit, u jednodušších služeb mu bude stačit pár kliků. V případě složitějších záležitostí, jako je třeba pojištění, pak bude propojen se specialistou přímo v aplikaci. Ten mu doporučí srovnatelnou a přitom levnější službu, než je ta stávající. Zároveň může pomoci najít takovou službu, která bude nejen stát méně, ale svým rozsahem bude ještě výhodnější. Uživatel přitom vše vyřeší online ve svém mobilu.

Ochrana dat = nejvyšší priorita

Inovátoři Jiří Paták a Lukáš Vršecký, kteří za aplikací stojí, myslí samozřejmě i na bezpečnost a ochranu dat. Garantují, že finanční antivirus je jen pasivním nástrojem a nemá žádnou možnost na účet vstoupit nebo s ním jakkoli manipulovat. Ostatně podobně jako jiné finanční služby a instituce je i tato služba licencovaná a kontrolovaná.

Ve městech, jako jsou Praha, Brno nebo Ostrava, jsou pojistky aut celkem drahé. To asi nikoho nepřekvapí. Co ale překvapivé je, že si lidé stále sjednávají pojistky, které již příplatky za trvalé bydliště ve velkém městě zahrnují. Platí tak v průměru o 1255 korun více, než je nutné. Majitelé auta totiž často vůbec nevědí, že mohou platit méně. Aplikace Patron GO jim ale pomůže – předražený „virus“ najde, navrhne levnější alternativu, a navíc ušetří i čas. 

„Vždycky jsem měl rád malá korejská auta. Dnes mám vůz Kia Ceed z roku 2018 s obsahem 1,2 litru. Povinné ručení mi sjednali přímo v autobazaru u jedné velké pojišťovny, kde platím 6540 korun ročně. Bohužel mi ale neřekli, že mám přirážku 15 procent za to, že bydlím ve velkém městě, kde se víc bourá. Patron GO mi našel pojišťovnu, které je jedno, kde bydlím, a tím mi zachránil skoro tisícovku ročně,“ říká Dan z pražského Žižkova.

Jak finanční antivirus Patron GO funguje?

  • Nainstalujete si finanční antivirus Patron GO do svého mobilního telefonu.
  • Propojíte aplikaci se svým bankovním účtem, aby mohla analyzovat platby.
  • Patron GO vyhledá na vašem účtu „finanční viry“ a upozorní vás na ně.
  • Sami se rozhodnete, zda daný vir chcete vyřešit.
  • U jednodušších služeb odstraníte viry sami, u těch složitějších se propojíte se specialistou přímo v aplikaci skrze chat.

Patron GO vám vždy garantuje jednu z následujících možností:

  • Zaplatíte za stejnou službu méně.
  • Za stejné peníze dostanete lepší službu.
  • Získáte lepší službu, za kterou budete dokonce platit méně.

Nikdy nebudete platit více. Patron neprodává, Patron zlevňuje.