Hrotcast Speciál: Slovensko trápí zadlužení, inflace i odliv mozků. Změní to volby?

Pokud si Češi stěžují na stav veřejných financí, tak na Slovensku je to ještě horší, říká Petr Sklenář.

Hrotcast Speciál: Slovensko trápí zadlužení, inflace i odliv mozků. Změní to volby?
HROTCAST Miroslava Zámečníka a Petra Sklenáře

Ministr financí slovenské úřednické vlády Michal Horváth udělal neobvyklou věc. Na rozloučenou s úřadem zveřejnil návrh konsolidace veřejných financí; a to velmi odvážný.

„Horváthův návrh počítá s konsolidací o 1,8 procenta HDP. To je opravdu odvážné. Pro ilustraci, nejstatečnější počin Miroslava Kalouska v této oblasti dosáhl 1,5 procenta HDP,“ říká ve speciálním dílu Hrotcastu věnovaném Slovensku hlavní ekonom J&T Banky Petr Sklenář.

Zároveň však dodává, že jde spíš jen o intelektuální cvičení, protože ten, kdo o nějaké konsolidaci na Slovensku nakonec bude rozhodovat, vzejde z nadcházejících voleb. A tolik šetřit se mu jistě chtít nebude. Ostatně zadlužení je jen jedním z problémů slovenské ekonomiky. 

Ve slovenském speciálu Hrotcastu, společného podcastu týdeníku Hrot a J&T Banky o nejaktuálnějším ekonomickém dění, rozebírají Sklenář s hlavním analytikem týdeníku Hrot Miroslavem Zámečníkem nejen situaci na Slovensku, ale i její příčiny a možné důsledky nejen pro Slováky. Poslechněte si celý Hrotcast.

Hrotcast

Hrotcast najdete každý týden kromě Spotify také na Apple Podcasts a Google Podcasts.