Co teď s očkováním? Hra na slevičky

Ač premiér Spojeného království, nemá Boris Johnson Skotům, Velšanům a obyvatelům Severního Irska do ochrany zdraví co mluvit. Nicméně pokud se nestane něco mimořádného, alespoň v Anglii dojde 19. července ke zrušení zbývajících opatření proti koronaviru.

Ke zrušení opatření dojde v Británii i přesto, že se nová varianta delta na ostrovech vesele šíří a momentálně je její výskyt mnohonásobně vyšší než například v Česku. Podstatně vyšší je i míra proočkovanosti, když 86 procent dospělých Britů již obdrželo alespoň první dávku. Podle Johnsona se s koronavirem musí Anglie naučit žít a vsadit na to, že díky vakcinaci nová vlna nepovede k nárůstu komplikovaných případů, které by zatížily akutní lůžka. Je to vysoká sázka, ale není to blbost.

Mezitím Slovensko, které má počty nově infikovaných ještě o dost nižší než Česko, v jakési křečovité zkratce z hodiny na hodinu zcela zablokovalo hraniční přechody, což se podle pamětníků nestalo ještě nikdy. Je také pravdou, že vakcinace na Slovensku, přes podobně partyzánské akce při obstarávání vakcíny Sputnik V, pokračuje pomalu.

Někdo tady blbne, ale opakovaně důkladně. A Johnson to není.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit