Byznys na sklonku života

Na českém trhu vzniká největší hráč v oblasti péče o nemocné s Alzheimerovou chorobou. Penta po dlouhém vyjednávání spolkla Hubáčkovu zdravotnickou skupinu

Byznys na sklonku života
Jaroslava Jůzlová a Aleš Kulich prodali své Alzheimercentrum finančníkovi Pavlu Hubáčkovi údajně za více než 700 milionů korun. | foto Martin Pinkas, týdeník HROT

Někdy kolem roku 2016 tak trochu nesourodý pár Jaroslava Jůzlová a Aleš Kulich začal uvažovat, že prodá své celoživotní dílo. Ona zdravotní sestra, která byla v oblasti péče o nemocné lidi na sklonku života v Česku průkopnicí, on manažer se zkušenostmi z korporátu v zahraničí. Partneři v byznysu i v životě.

Jejich síť zařízení pod skupinou Alzheimercentrum, jedna z největších na trhu, tak trochu předběhla dobu. Jůzlová se v oblasti péče o nemocné seniory začala angažovat na začátku devadesátých let, v roce 1995 si pak vzala úvěr na první nemovitost v Písku a začala budovat první tuzemskou skupinu těchto specializovaných zařízení v Česku. Choroba, která podle některých statistik zasáhne každého dvacátého člověka ve věku nad 65 let, se mezitím stala bezesporu tématem, se kterým si státní zařízení dodnes příliš nevědí rady.

Počet lidí, kteří se v Česku léčí s Alzheimerovou chorobou, se za posledních deset let více než zdvojnásobil. Loni se podle dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky léčilo s touto nemocí přes 68 tisíc lidí.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit