Baterie pro velké, střední i menší firmy

Sortiment bateriových úložišť firmy AERS doplňuje nové středně výkonové úložiště MES

Baterie pro velké, střední i menší firmy
ilustrační foto | AERS

Nová bateriová úložiště MES bude společnost AERS dodávat v konfiguracích s výkonem 100, 150 a 200 kW a kapacitou od 96 do 576 kWh. Tyto akumulační stanice středních výkonů se tak zařadí po bok „starších a větších“ kontejnerových či inte­riérových řešení SAS. Novinka se veřejnosti poprvé představí na expozici AERS na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, který se koná od 10. do 13. října, v pavilonu V na expozici č. 139.

Společnost AERS, člen holdingu Fenix Group, vyvinula a už několik let dodává velkokapacitní špičkovací stanice určené pro průmyslové aplikace. Její špičkovací stanice SAS typu Battery Energy Storage Systems s kapacitou v řádu stovek kilowatthodin jsou osazeny bateriemi LiFePO4 a fungují dobře a k plné spokojenosti majitelů několika středně velkých výrobních závodů.

Součástí nabídky pro komerční, průmyslové a výrobní areály se loni stalo kontejnerové řešení SAS s modulární kapacitou od 300 kWh do 600 kWh a výkonem 360 kW. Tyto kontejnerové špičkovací stanice lze umístit jak in-house, tedy do technických místností firmy, tak ve verzi kontejneru do exteriéru. Kapacitu SAS jde řetězením a navýšením počtu kontejnerů zvyšovat zcela dle potřeb investora.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot

Máte účet?

Přihlásit