Nemocný Kreml léčí sibiřský šaman: Rusko podle něj získá Aljašku a Kalifornii

Stále zoufalejší vyhlídky Kremlu na konečné vítězství v konfliktu na Ukrajině mění směřování ruské propagandy. Korunu tomu nasadil sibiřský šaman, který pro tento rok „předpověděl“ rozpad USA a připojení Aljašky a Kalifornie k Putinově říši. Ve stejném duchu se už vyjádřil i exprezident Medveděv.

Nemocný Kreml léčí sibiřský šaman: Rusko podle něj získá Aljašku a Kalifornii
Vliv sibiřského šamanismu je v Rusku na vzestupu, ilustrační foto | Shutterstock.com

Ruská propaganda se s příchodem roku 2023 snaží běžným Rusům nabízet stále bizarnější scénáře, aby zakryla vojenské neúspěchy ve válce s Ukrajinou. Jednou z variant kremelského poselství jsou predikce pro tento rok. 

Opakuje se předpověď, že dojde k rozpadu největší ekonomiky světa – Spojených států amerických. Ty i nadále podporují Ukrajinu desítkami miliard dolarů vojenské pomoci, nově má Kyjev dostat i padesátku bojových vozidel Bradley, což není dobrá zpráva pro ruské jednotky ani pro kremelské propagandisty.

Přidávají se totiž i další členové NATO s pomocí těžké obrněné techniky. Francie nabídla stíhače tanků AMX-10RC, Německo bojová vozidla pěchoty Marder. A dosud neutrální Finsko chce Ukrajině předat německé tanky Leopard 2.

„Těžká váha“ ruské propagandy

Ruská propaganda nyní vytáhla „těžkou váhu“ ve formě zástupce hlavního sibiřského šamana, který předpověděl, že rok 2023 bude pro historii zlomový tím, že se k Ruské federaci připojí Aljaška i Kalifornie. Naopak hlavní geopolitický protivník Kremlu, Spojené státy, se úplně rozpadnou.

Na proroctví šamana Artura Cybikova upozornil poradce ministra vnitra Ukrajiny Anton Geraščenko, jenž na Twitteru pravidelně monitoruje výkřiky ruské propagandy

„Amerika se brzy může rozdělit na několik částí a některé státy vyhlásí suverenitu. S největší pravděpodobností se Aljaška a Kalifornie vrátí do Ruské federace,“ oznámil Cybikov. Navíc trojkový rok bude pro Rusko obdobím prosperity, uklidnil obyvatele Ruska. Politici největší země světa v posledních měsících rádi vzkazují do Ameriky, že Aljaška byla až do roku 1867 ruským územím, než byla za 7,2 milionu dolarů prodána Washingtonu.

Loni v červenci předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin vyhrožoval Spojeným státům, že si Rusko poloostrov s bohatými ložisky ropy a zemního plynu vezme zpět. Na počátku 19. století carské Rusko vybudovalo v Kalifornii i pevnost Fort Ross, v letech 1812 až 1841 tu žili ruští kolonisté. I na tuto dobu nyní v Rusku často vzpomínají. 

Celý svět bude sledovat ruský vzestup

Zástupce nejvyššího šamana v Rusku Cybikov také ve svém proroctví okomentoval válku na Ukrajině. Podle něj je ruský soused, kterého Rusko napadlo, chudou zemí, jež ale opět vstupuje do ruského světa. Věří tomu, že během tohoto roku na Ukrajině zavládne mír, tedy že Rusko válku vyhraje. 

„Naše Ruská federace roste, prosperuje a celý svět to bude sledovat. Naše Rusko je hybnou silou vzestupu, rozvoje ruské civilizace a spásy světa,“ doplnil sibiřský šaman. Těžké podmínky dají Rusku novou silnou generaci, která se nyní rodí. Cybikov je od roku 2018 zástupcem nejvyššího šamana Ruské federace a dříve také sloužil v ruských speciálních jednotkách. 

Není bez zajímavosti, že se do předpovědí pro rok 2023 pustil i bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv, jenž nyní zastává funkci místopředsedy Rady bezpečnosti Ruska. Během války na Ukrajině se vyprofiloval jako „zlý muž“ Kremlu a Západ pravidelně zásobuje apokalyptickými vizemi včetně výhrůžek o použití jaderných zbraní. 

Pro tento rok je na seznamu jeho přání rovněž rozpad Spojených států amerických způsobený občanskou válkou. Oslabené Americe pak bude šéfovat Elon Musk. 

Rozpadat se bude i Evropská unie, která Moskvu zaskočila poměrně jednotným postojem během zavádění protiruských sankcí. Kromě ztráty významu společné měny euro vznikne „čtvrtá říše“, kterou bude Německo ovládat východní Evropu včetně Česka, předpovídá ruský exprezident. Západ Ukrajiny si pak rozdělí Polsko s Maďarskem. Zbožným přáním Medveděva jsou i vysoké ceny ropy, které se mají letos dostat až na úroveň 150 dolarů za barel. V současnosti se ropa Brent prodává za osmdesát dolarů.