Zlatá doba přepravní. Majitel Zásilkovny útočí za půl roku na miliardu

Češi v karanténě byli odkázáni na zásilkové služby. Ty nyní počítají rekordní zisky.

Zlatá doba přepravní. Majitel Zásilkovny útočí za půl roku na miliardu
ilustrační foto | Profimedia.cz

Skupina Packeta, která vlastní přední českou logistickou firmu Zásilkovna a další společnosti, zaznamenala v prvních šesti měsících obrat ve výši téměř 918 milionů korun. V meziročním srovnání jde o nárůst o 118 procent. Daří se ale i ostatním, včetně České pošty.

„Za výrazným nárůstem obratu a množství přepravených zásilek stojí především stále rostoucí trh e-commerce, který navíc urychlila pandemie koronaviru, kdy stále více zákazníků přesouvá nákupy zboží na internet. To platí jak pro Českou republiku, tak pro všechny evropské trhy, kde působíme,“ říká Simona Kijonková, zakladatelka Zásilkovny a CEO skupiny Packeta.

Česká pošta jen v dubnu doručila o milion balíků víc než ve stejném měsíci loni. Jejich počet se tak v tomto měsíci zvýšil na 4,5 milionu. Vzhledem k dalším problematičtějším činnostem Pošty ale ani tento nárůst v součtu neznamená vidinu dobrých čísel.

Přesto je jisté, že i po odeznění karantény bude proud balíků republikou stále silnější. Packeta proto otevře nová depa a jejich celkový počet vzroste do konce roku 2020 na 26. Z toho 14 jich bude mít v České republice, sedm na Slovensku, tři v Maďarsku a dvě v Rumunsku. Pošta má v příštích pěti letech v plánu až sedmimiliardové investice. Z velké části jsou také způsobeny nárůstem doručování balíků.

Týdeník hrot

  • Bankrotáři: paralely příběhů Bárty a Mičky
  • Zabal to, Warrene! „Věštec z Omahy“ by měl odstoupit
Objednat nyní