Zemanův kancléř Mynář opět dokázal, že není nic jiného než obyčejný papaláš

Mynářova lovecká vášeň je dalším důkazem toho, jak si hradní partička na deset let prezidentský úřad zprivatizovala.

Zemanův kancléř Mynář opět dokázal, že není nic jiného než obyčejný papaláš
Vratislav Mynář | foto Profimedia.cz

Pokud chtěl prezident Miloš Zeman při svém desetiletém působení na Pražském hradě prostřednictvím svých nejbližších spolupracovníků ukázat, jak se někdo nemá chovat k prezidentskému úřadu a státnímu majetku, tak se mu to povedlo takřka dokonale. Posledním důkazem je zjištění Nejvyššího kontrolního úřadu, podle něhož se v lánské oboře choval kancléř Vratislav Mynář jako ten největší papaláš ze všech papalášů.

Podle dokumentu, na který upozornily Seznam Zprávy, si Mynář chodil do obory zastřílet zdarma na lesní zvěř, aniž k tomu měl patřičné oprávnění. Ulovil jedenáct kusů zvěře za stovky tisíc korun. Byli mezi nimi například jeleni, daňci nebo mufloni. Jejich trofeje si pak vystavil ve svém srubu v Osvětimanech. 

Podle všeho ještě zval do obory na takzvaný bezpoplatkový lov další osoby. Konečný účet se přibližuje ke čtyřem milionům korun, je ovšem možné, že jde jenom o špičku ledovce a že je cena ještě výrazně vyšší.

Lov patřil k oblíbeným kratochvílím už od středověku a s flintou připravenou ke střelbě rádi vyráželi i komunističtí papalášové. Pokud odhlédneme od ideologického zabarvení, hony a regulace lesní zvěře jsou běžnou součástí myslivosti. 

Jde ale také o poměrně výnosný byznys. Pokud však někdo využívá své postavení k tomu, aby si zdarma vyrazil v zelené kamizole a s flintou v ruce do lesa a pak se kamarádům ve svém srubu chlubil, jaké zvíře právě skolil, je to neospravedlnitelné.

A Mynářova lovecká vášeň je dalším důkazem toho, jak si hradní partička na deset let zprivatizovala něco, co jí nepatří.