Zeman naplnil všechny černé scénáře, prezident nesmí být pod vlivem, říká kandidát Fischer

Je potřeba mít prezidenta, který nebude spolupracovat s cizí mocností, říká Pavel Fischer

Zeman naplnil všechny černé scénáře, prezident nesmí být pod vlivem, říká kandidát Fischer
Pavel Fischer | foto Tomáš Novák, týdeník Hrot

Startovní pole letošní české prezidentské kampaně je početné a pořád dost nepřehledné. Někteří kandidáti snad ani nemají reálnou ambici usednout na Hradě a spíš se chtějí zviditelnit. Řada z nich je jen těžce čitelných, a to včetně části těch, kteří z průzkumů vycházejí velmi dobře. Jako by to naznačovalo: čím méně o nich víme, čím méně toho řeknou, tím lépe. Nic z toho o Pavlu Fischerovi neplatí. Před českou veřejností se „odkopal“ už před pěti lety při své první prezidentské kampani a od té doby se nikde neschovával. Hodně byl vidět hlavně po ruské invazi na Ukrajinu, kdy zúročil své diplomatické zkušenosti.

Tím ostatně vysvětluje, proč kandidaturu oficiálně ohlásil (opět) relativně pozdě. „Jako předseda výboru pro zahraničí, obranu a bezpečnost jsem si neuměl představit, že bych tady nechal klíč pod rohožkou a šel dělat kampaň a sbírat podpisy,“ říká Fischer.

Minule dosáhl v prvním kole na více než deset procent hlasů; skončil třetí. Tentokrát bude na druhé kolo potřebovat odhadem dvojnásobek. Ale věří si, tvrdí, že je na funkci připravenější než většina ostatních, a nezdráhá se vymezit vůči současné hlavě státu. „Skoro všechno,“ odpovídá na otázku, co by dělal jinak. A co se týče Zemanova vystupování kolem vrbětické kauzy, je ještě tvrdší: „Lidově řečeno, buď je blbej, nebo navedenej. Buď jedná jako vlastizrádce, nebo je neschopen zastávat úřad.“

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit