Zdravotnictví je pořád best in covid

V čem máme v současné době nejistoty jedinou jistotu, jsou bezmezně oddaní čeští zdravotníci.

Apokalypsa s mrtvolami na ulicích předpovídaná profesorem přes kočičí parazity nejprve na konec září, pak na půlku října a naposledy na začátek listopadu se nekoná a počty nakažených dost razantně padají. Přesto je i bez profesora Flegra, který z médií zmizel podobně, jako se objevil, stále dost hlasů volajících po opravdovém lockdownu, protože současná situace se jim jeví stále příliš rozvolněná a nestabilní. Oporu mají především v nejrůznějších akademických kruzích reprezentovaných zejména teoretiky z Centra pro modelování biologických a společenských procesů, ale třeba i prezidentem Lékařské komory Kubkem. Typicky lidmi, jejichž příjem nezávisí na vývoji ekonomiky, a tak je dopady izraelského modelu vypnutí státu valně netankují. 

Mimochodem, měsícem izraelského lockdownu bychom zchudli zhruba stejně jako za dohromady pět až šest měsíců uzávěr z jara a léta, tedy o částku mezi čtyřmi až pěti sty miliardami korun, aniž by bylo příliš pravděpodobné, že se to už nebude opakovat. 

Po Flegrovi a také zubařích a onkolozích, přišli lidé, kteří pro změnu v covidu takovou katastrofu neviděli. Ve srovnání s oběma partičkami nám vychází pak exministr Prymula jako racionální centrista, na jehož slova a tom, že kolem 10. listopadu bude kumulovat nápor na nemocnice, došlo s překvapivou přesností.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit