Záchranné lano. Válečný veterán Kofroň posílá svůj patent do světa

Vlastní patentované náčiní zachránilo Martinu Kofroňovi zdraví. Teď ho válečný veterán posílá do světa.

Záchranné lano. Válečný veterán Kofroň posílá svůj patent do světa
Martin Kofroň se z nejhoršího dostal po šesti týdnech cvičení. Nyní se chystá na další vojenskou misi, i když původně musel kvůli bolestem zad armádu opustit. | Jan Kopřiva

Je to pětiletý příběh nezdolné výdrže. Veterán z Afghánistánu Martin Kofroň překonal své poranění páteře z mise, prodal dům, investoval veškeré své úspory, po hlavě se vrhl do světa byznysu a teď stojí před bodem zlomu. Brzy pošle na český trh vlastní cvičební náčiní, které ho dostalo z nejhoršího. Prvních 300 kusů svého Marrko Core nabídne přes crowdfundingový portál Hithit.

Ticho před bouří

Byznys, do kterého Martin Kofroň nalil pět a půl milionu svých úspor, se zrodil z bolesti. A to doslova.

Je rok 2012 a tehdy třicetiletý voják odjíždí na svou třetí misi. Jako příslušník elitní průzkumné čety chrudimských výsadkářů zamířil do provincie Wardak, jedné z nejnebezpečnějších lokalit v zemi. „Užíval jsem si nepopsatelnou atmosféru všude kolem. Od velkých amerických základen přes úchvatné, byť strachem nasáklé pohledy do klidných uliček afghánských vesniček až po vzdálenou střelbu a výbuchy, které se nás zatím netýkaly,“ vzpomíná na začátek mise. Přes velkou americkou základnu v Bagrámu dorazil spolu s ostatními na malou základnu Solthan Kheyl, odkud po třech dnech putoval dál – převzít předsunutou základnu u vesnice Lora, kde sídlila rota afghánské armády, kterou měli čeští vojáci mentorovacího týmu vycvičit.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit