Z večírku na globální konferenci. O úspěchu eventu rozhoduje nastavení priorit

Budoucnost eventů? Je to snadné – dát lidem to, co opravdu potřebují a chtějí

Z večírku na globální konferenci. O úspěchu eventu rozhoduje nastavení priorit
ilustrační foto | Shutterstock.com

Digitalizace – na jednu stranu buzzword, na druhou stranu v posledních několika letech společný rys snad každého odvětví na trhu. Jedním ze segmentů, kterých se dotkla nejvíc, jsou rozhodně eventy.

Velké společnosti například zjistily, že dokážou ušetřit, navázat důležité kontakty a přitom lidem zajistit, aby i z pohodlí gauče zažili spoustu zábavy. No jo, ale co dnes? Máme sice pohodlí, ale chybí nám kontakt. Chceme se socializovat, potřást si rukou a osobně navazovat nové byznysové vztahy. Proto se od virtuálních konferencí zase přesouváme k fyzickým událostem v reálném světě. S sebou jsme si však přinesli důležité zkušenosti. A změnily se také potřeby trhu.

Nastavení priorit

Pravděpodobně nejdůležitějším zjištěním poslední doby je, že úspěch eventů v mnohém závisí na správném nastavení priorit a nelze je jednoduše unifikovat. Je obrovský rozdíl, zda event pořádá globální korporace s cílovou skupinou uživatelů roztroušenou po celém světě, nebo jde o lokální akci s velmi osobním přístupem. Někde bude mít smysl fyzický event, jinde je zase lepší vytvořit virtuální prostor, ve kterém se nezávisle na lokaci a časovém pásmu mohou sejít všichni zájemci. Přestože současný trend ukazuje na velký zájem o osobní potkávání a networking, eventové platformy se naučily využívat výhody digitálu a přizpůsobovat se lidem.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit