Z „bezdomovce“ realitním obrem

Miliardář Radovan Vítek už dávno není jen lokální investiční rváč. V posledních týdnech si hlasitě upevňuje pozici jednoho z největších realitních hráčů v Evropě

Z „bezdomovce“ realitním obrem
Miliardář Radovan Vítek se svojí manželkou Marií na starším snímku z návštěvy Tater. Společně mají tři děti. Vedle toho má Vítek ještě syna Patricka z prvního manželství. | Profimedia.cz

Nájezdník, investiční žralok, bezskrupulózní střelec, ale také kyperský bezdomovec. Před jedenácti lety měl Radovan Vítek řadu označení. Tím posledním jej tituloval někdejší šéf Sazky Aleš Hušák. Kolem Vánoc 2010 totiž Vítek zahájil svůj slavný výpad proti loterijní společnosti Sazka.

S podporou J&T získal pohledávku od Raiffeisenbank a Komerční banky a stal se nejsilnějším beranidlem proti do té doby neporazitelné říši Aleše Hušáka. A po Novém roce na loterijní monopol podal insolvenční návrh.

„V případě toho návrhu si musí být kyperský bezdomovec vědom toho, co činí,“ prohlásil na památné tiskové konferenci šéf Sazky s narážkou na sídla Vítkových firem. Hušák tehdy situaci zlehčoval, Vítkův návrh označil za šikanózní a Sazku za zdravou firmu, která jen řeší „chvilkový nedostatek likvidity“.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit