Hana Součková: Vždycky chci být relevantní

Když se cítíte ohrožení, dokážete snáz poznat, v čem máte největší problém, a zareagovat na to, říká šéfka SAP ČR Hana Součková

Hana Součková: Vždycky chci být relevantní
Hana Součková | foto Tomáš Novák, týdeník Hrot

Ve vrcholovém byznysu je žen málo a v IT ještě méně. Hana Součková velí SAP ČR už téměř čtyři roky, ale místo historek o ústrcích ze strany mužských kolegů si spíš pobaveně postěžuje, že se ji „gentlemani“ na jednání bojí seřvat a nechtějí ji nechat zaplatit firemní večeři. V sedmém patře v Praze na Brumlovce ale pochopitelně nemohla být řeč jen o superženách v korporátu a o tom, že učitelky nemají posílat malé holky k plotně. Mluvili jsme o všem možném od zrychlujícího tempa změn v byznysu přes rozklad dodavatelských řetězců a strach z digitalizace po budoucí roli umělé inteligence. A samozřejmě také o tom, jak do toho všeho zapadá SAP.

Máte nějakou oblíbenou byznysovou frázi?

Nevím, jestli je byznysová, ale zní: Změna je konstantní veličina. To je asi pro mě něco, co je fráze, ale strašně platná.

To asi hodně souvisí s tím, co se momentálně děje nejen v byznysu, že?

Určitě. Nedávno na konferenci SAP Sapphire zazněla jedna nesmírně zajímavá informace – že v příští dekádě vypadne ze současného žebříčku Fortune 500 polovina společností. V sedmdesátých letech, kdy se to začalo sledovat, byla životnost těchto firem v žebříčku zhruba 36 let, pak se to začalo zkracovat na nějakých dvacet a v tuto chvíli se říká, že disrupce a přicházející změny životnost společností v žebříčku ještě víc sníží.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit