Vytrasujte a otestujte. Všechny!

V čínském městě Čching-tao se po výskytu 12 infikovaných rozhodly úřady otestovat všechny obyvatele, dohromady devět milionů lidí, tedy téměř tolik, jako má Česká republika.

Otestovat nás všechny, o tom mluví i ministr zdravotnictví Roman Prymula. Pomiňme, jak toho v nějaké bleskové kampani dosáhnout, kdo by to logisticky zajišťoval a k čemu by vlastně získané výsledky po 150 korunách za test byly. Jistěže tak lze získat obraz o stavu „promořenosti“ české populace. 

V Británii po první vlně zkoušelo od 20. června do 13. července u 100 tisíc dobrovolníků „samotestování“ pomocí jednoduchých souprav, které z kapky odebrané krve určují přítomnost protilátek. Oproti průměru populace (šest procent) bylo nepřekvapivě nejvyšší zastoupení protilátek v testech v Londýně (13 procent), u zdravotnického personálu (12 procent) a ošetřovatelů v domovech seniorů (16 procent). Spolehlivost laického testování sebe sama v domácím prostředí nevyšla nejhůř – 97 procent to dokázalo a 94 procent testů bylo validních.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit