Výrobce toaletního papíru Rollpap se vrátil do zisku

Výrobce toaletního papíru Rollpap se vrátil do zisku
Toaletní papír, ilustrační foto | Eva Kořínková

Český výrobce toaletního papíru a papírových utěrek Rollpap zakončil loňský rok s provozním ziskem 1,8 milionu korun při obratu ve výši 139 milionů korun. Výsledek hospodaření po zdanění sice skončil v červených číslech minus 3,16 milionu korun, za první pololetí letošního roku však firma vykázala i celkový zisk 1,3 milionu.

Společnost s výrobnami v Kladně a Doksech u Kladna neúměrně zatěžoval projekt rozestavěné papírny u Opatovic. Noví majitelé Rollpapu Bohuslav Sekyra, Zdeněk Heneš a Alexandr Křížek proto stavbu počátkem roku zakonzervovali a soustředili se na stabilizaci samotné firmy. 

Podle Křížka nyní pomalu nastává vhodná doba pro opětovný rozjezd projektu nové papírny. Společnost už vybrala dodavatele papírenských strojů, italskou firmu A.Celli Paper. „Aktuálně řešíme otázku financování,“ dodává k tomu Křížek, podle kterého by se mohla výroba rozjet už v příštím roce. 

Podle údajů společnosti Nielsen Češi za posledních dvanáct měsíců nakoupili v maloobchodních prodejnách 550 milionů ruliček toaletního papíru za 3,7 miliardy korun. To představuje meziroční nárůst o sedm procent. Jak upozorňuje Mária Hukelová z Nielsen, rostou hlavně prodeje vícevrstvých toaletních papírů, zatímco poptávka po dvou a jednovrstvých papírech klesá. 

Rollpap se však více než na tuzemský trh zaměřuje na export. Většinu produkce vyváží především do skandinávských zemí.

Ne všem výrobcům papírové hygieny se v Česku daří. Více o turbulentním, ovšem přehlíženém trhu s papírovou hygienou si může přečíst v týdeníku Hrot, který vychází v pondělí 14. září. Předplatit si ho můžete ZDE.

 

Týdeník hrot

  • Zdeněk Tůma: S bazukou se musí umět
  • Přežijí komunisté stovku?
Objednat nyní