Výrobce toaletního papíru Rollpap se vrátil do zisku

Jediný český výrobce toaletního papíru čelí insolvenci. Překotnými změnami však prochází celý trh

Výrobce toaletního papíru Rollpap se vrátil do zisku
Toaletní papír, ilustrační foto | Eva Kořínková

Po startu prvních karanténních opatření letos v březnu vzali Češi obchody útokem a mimo jiné skupovali toaletní papír. Tržby za jeden z nejzákladnějších produktů lidské potřeby rostly o desítky procent. Zdálo by se, že pro producenty papírové hygieny nastávají zlaté časy. U jediného tuzemského výrobce však už tehdy bylo zaděláno na problémy, ve kterých se firma aktuálně ocitla.

V zamotaném příběhu papírny Cerepa z Červené Řečice na Pelhřimovsku figuruje výrobce pantoflů z Olomoucka, majitel fotbalového klubu, ztracené účetnictví i firma z offshorového ráje. Věřitelé doposud stihli přihlásit pohledávky za 16 milionů korun. Budoucnost firmy je nejistá a hrozí, že se Česko stane brzy v toaletním papíru úplně nesoběstačné.

Požáry a insolvence

Ale vraťme se na začátek. Cerepa nemá štěstí dlouhodobě. Jednou insolvencí si prošla už před 12 lety. Před pěti lety dvakrát během tří měsíců vyhořela a o rok později už čelila prvním, šikanózním insolvenčním návrhům. Podle poslední zveřejněné, ovšem tři roky staré účetní závěrky tak v roce 2017 skončila ve ztrátě 3,7 milionu korun.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit