Vítek se spojil s Kejvalem, CPI je novým partnerem olympioniků

Český olympijský výbor získal nového mocného a bohatého spojence. Mezi hlavní partnery organizace přibyla realitní skupina CPI miliardáře a realitního dravce Radovana Vítka. Marketingová smlouva má trvat čtyři roky, celkem tedy obsáhne troje olympijské hry. 

Vítek se spojil s Kejvalem, CPI je novým partnerem olympioniků
Mezi hlavní partnery Českého olympijského výboru přibyla realitní skupina CPI miliardáře Radovana Vítka, mj. majitele pražského centra Quadrio (na snímku) | foto Archiv

Vládce skupiny CPI Property Group se tak zařadí po bok dalších tuzemských podnikatelů, kteří se se značkou s pěti kruhy ve znaku spojili. Dlouholetým generálním partnerem ČOV je loterijní společnost Sazka Karla Komárka a také chemička Fosfa Ivana Baťky. Hlavními partnery, ke kterým aktuálně přibyla právě skupina CPI, jsou například ČEZ, T-Mobile či Lesy ČR. 

„Pro skupinu CPI Property Group je navázání partnerství s Českým olympijským výborem velmi významný krok. Podobné spolupráce si pečlivě vybíráme. Zároveň víme, že také ČOV si své partnery pečlivě vybírá, proto si toho moc vážíme a věříme ve významný přínos pro obě strany,“ uvedl Zdeněk Havelka, výkonný ředitel CPI. 

Jeho kolega Petr Brabec, šéf komerčních nemovitostí CPI, který je jedním z hlavních autorů tohoto spojení, věří, že spojení s olympioniky odráží i filozofii firmy. 

„Věříme, že i my se v byznysu chováme v kontextu sportovních hodnot. Přistupujeme k nemovitostem jako kondiční trenéři a v duchu fair play,” dodává Brabec s tím, že obchodní domy CPI se zároveň stanou oficiálním dodavatelem ČOV do roku 2024. CPI patří tři obchodní domy Olympia v Mladé Boleslavi, Teplicích a Plzni.

„Zejména v dnešní době je těžké sehnat podporu pro sport. Jsme pyšní, že to není sponzor ledajaký. Když jsme ho prezentovali kolegům v Lausanne, byli nadšení. Skupinu CPI znali jako majitele potenciálního olympijského střediska Crans-Montana,” chválil také Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru. 

Smlouva Českého olympijského výboru s CPI je čtyřletá, nicméně kvůlí posunům způsobeným pandemií koronaviru pokryje hned troje olympijské hry. Dvoje letní - letošní hry v Tokiu, které jsou přesunuty z loňského roku, a také další hry v Paříži v roce 2024. Mezitím příští rok ještě  proběhnou zimní olympijské hry v Číně.  

Velikost finančního plnění, které ze smlouvy plyne, ani jedna ze stran nechtěla komentovat. U hlavních partnerů se ale jedná zpravidla o desítky milionů korun. 

Radovan Vítek vstupuje do sportovního marketingu v době, kdy to mezi střešními organizacemi sportu v Česku poměrně vře. Jiří Kejval se už řadu měsíců přetahuje o vliv ve sportu s Českou unií sportu a jejím předsedou, advokátem Miroslavem Janstou. Na půdě ČOV se vede spor o výklad stanov, proti Kejvalovi se kromě Jansty vyhraňuje například Zdeněk Ertl, šéf Sdružení sportovních svazů, či někdejší brankář pozemního hokeje, dnes funkcionář Filip Neusser, který se v květnu stal zároveň novým šéfem Národní sportovní agentury. Ta má na starosti rozdělování státních peněz. 

ČOV s CPI spolupracoval už v minulosti prostřednictvím menších projektů. Před olympijskými hrami v Riu 2016 například čeští sportovci přebírali oblečení ve fanzóně v nákupním centru v Quadriu v Praze, v letošním roce si sportovní kolekci převezmou na závodišti v Chuchli.