Veolia navrhla vlastní ochranné štíty, darovala jich už patnáct tisíc

Místo podkladů pro prezentace firma pořídila ochranné štíty tuzemské výroby v hodnotě 1,5 milionu korun. 

Veolia navrhla vlastní ochranné štíty, darovala jich už patnáct tisíc
Veolia své ochranné pomůcky distribuuje nemocnicím, domovům pro seniory a dalším institucím, které je potřebují. | Veolia

Firma Veolia své unikátní ochranné pomůcky postupně distribuuje nemocnicím, domovům pro seniory a dalším institucím, které je aktuálně naléhavě potřebují. Tento týden předala například tisíc kusů Fakultní nemocnici Královské Vinohrady.

„Štíty jsou užitečnou pomůckou pro všechny naše pracovníky v první linii. Ochranné prostředky sice dostáváme průběžně od našeho zřizovatele, ale jednorázová injekce, jako ta dnešní, vždycky zvedne náladu. Je to pro nás taková živá voda od Veolie,“ říká ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady prof. Petr Arenberger.

Štíty od kreativců

Unikátní snadno skladatelný štít z jednoho kusu materiálu vymysleli během jednoho dne kreativci, kteří za normálních okolností připravují firmě podklady pro prezentace. 

Samotnou realizaci Veolia svěřila českému výrobci. „Nebylo na co čekat. Potřebovali jsme najít rychlé a snadné řešení, jak štít udělat co nejjednodušeji tak, abychom jich mohli v krátké době dodat co nejvíce. Výhodou našeho modelu je, že se nechá opakovaně dezinfikovat a vydrží mnoho použití. V kombinaci s rouškami nebo respirátory jde o velmi účinnou prevenci proti šířícímu se viru,“ dodává k výrobě ochranných štítů Eva Kučerová, ředitelka komunikace skupiny Veolia.

Obědy pro seniory

Veolia, středočeští a královéhradečtí vodohospodáři a jejich dodavatelé dosud darovali 3,4 milionu korun na boj s koronavirem. Kromě toho se snaží postarat i o seniory z řad svých bývalých zaměstnanců. V Praze ve spolupráci s restaurací Tiskárna Veolia zabezpečuje rozvoz obědů zdravotníkům a seniorům pod názvem Menu, které pomáhá.