Vařeka z Ravaku se vrhl na saunování. Otevírá luxusní wellness centrum

Byznysmen a expolitik Jindřich Vařeka realizoval plán, který v hlavě nosil dvacet let. Poblíž Sedlčan otevírá saunový svět pro nejbohatší klientelu.

Vařeka z Ravaku se vrhl na saunování. Otevírá luxusní wellness centrum
Jindřich Vařeka | Tomáš Novák týdeník HROT

Přes sto milionů korun a nespočet hodin práce v truhlářské dílně. Tolik investoval bývalý starosta Příbrami a spolumajitel koupelnového impéria Ravak Jindřich Vařeka mladší do svého nejnovějšího podnikatelského projektu. V Suchdole u Prosenické Lhoty vybudoval exkluzivní wellness resort pro tu nejexkluzivnější klientelu.

„Jde o úplně novou kategorii wellness, kdy má zákazník k dispozici všechno sám pro sebe,“ popsal Vařeka týdeníku Hrot koncept, který pod značkou You & Me otevře už v srpnu. 

Areál centra není nijak velký, skládá se z celkem šesti apartmánů vybavených saunou, vanou, bazénkem či whirlpoolem. Každý z „domečků“ má však jiný styl a tematicky uzpůsobený interiér. Veškeré vybavení je originální a nemalou část vyráběl přímo sám Vařeka. Postavil kvůli tomu dokonce i kompletně vybavenou truhlářskou dílnu se čtyřmi zaměstnanci.

You & Me je zároveň koncipováno tak, aby hostům zaručovalo absolutní soukromí. Ti se nemusí při pobytu s nikým potkat, a to ani s personálem. Cena za luxus nepřekvapivě není zrovna lidová. Ceny začínají na 18 tisících korunách za noc. 

Jindřichu Vařekovi se práce se dřevem a saunové podnikání evidentně zalíbily. Už dnes plánuje výstavbu dalších podobných wellness center. Ze značky You & Me by tak mohla vzniknout celá síť.

Reportáž z exkluzivního saunového ráje si můžete přečíst v tištěném vydání týdeníku Hrot, které vychází v pondělí 2. srpna 2021.