Válka miliardářů na spadnutí. Super Maria vyzve čistič z Hané

Na česko-slovenském byznysovém poli se schyluje k bitvě miliardářů.

Válka miliardářů na spadnutí. Super Maria vyzve čistič z Hané
Finančník Mario Hoffmann vsadil skoro vše na obří koňský areál v Šamoríně a výzkum léků proti Alzheimerově chorobě. Kvůli dluhům si znepřátelil Petra Kellnera. | Trend

Nejbohatší Čech a vládce skupiny PPF Petr Kellner si hodlá došlápnout na slovenského miliardáře v problémech Maria Hoffmanna. Asistovat mu u toho má také jeho tradiční spojenec a „zlý muž“ z Hané Richard Benýšek. 

Kellner se podílel na financování Hoffmannovy společnosti Axon Neuroscience, která se zabývá výzkumem léku na Alzheimerovu chorobu. Podle některých informací do ambiciózního projektu poslal přes 100 milionů eur a za to měl podle některých scénářů v budoucnu získat významnější majetkový podíl.

Zlý muž PPF. Investor v zemědělství a někdejší majitel hokejové Slavie Richard Benýšek spolupracuje s Kellnerem už od 90. let.
Profimedia.cz

Z dohody ale sešlo a z přátelského investora Kellnera se stal nepřítel, který hodlá proti Hoffmannovi vyrazit po zlém. A právě v tom by mu měl pomoci Benýšek, který si roli zlého muže PPF v minulosti vyzkoušel už několikrát. Se skupinou Petra Kellnera spolupracuje od konce 90. let, kdy se společně angažovali v Přerovských strojírnách. Olomoucký brousek a někdejší majitel hokejové Slavie později likvidoval mediální projekt PPF Naše adresa nebo pro Kellnera čistil O2 arenu od vlivu Aleše Hušáka.

Oficiálně se k tomu ani jedna ze stran zatím nechce vyjadřovat, ale podle několika dobře informovaných zdrojů týdeníku Hrot by měl Benýšek získat pod svou kontrolu několik významných pohledávek. Terčem pak podle všeho budou Hoffmannovy podnikatelské državy, zejména nadějná biotechnologická společnost Axon Neuroscience a obrovský koňský a rekreační areál v Šamoríně. 

O blížící se válce miliardářů se dočtete více v aktuálním vydání týdeníku Hrot, které vychází 26. října. Předplatit si ho můžete ZDE.

 

Týdeník hrot

  • Kožený z kola ven?
  • Mafie, pytláci a nosorožci
Objednat nyní