Valentova sázka

Hazardní budoucnost patří sázení na e-sporty a internetovým hrám, věří šéf Synotu a senátor Ivo Valenta

Valentova sázka
Ivo Valenta | Tomáš Novák týdeník HROT

Na nádvoří Valdštejnského paláce, toho času ještě pro veřejnost karanténou uzavřeného sídla Senátu, přichází s tradiční šálou kolem krku a méně tradiční rouškou v barvách strany Soukromníků, za kterou byl před šesti lety do horní komory Parlamentu zvolen. Tehdy také vyměnil pendlování mezi Monakem, kde žil, a Uherským Hradištěm, kde podnikal, za trasu Uherské Hradiště-Praha. Politická éra v životě Ivo Valenty možná na podzim skončí; říká, že ještě není rozhodnut, jestli bude mandát obhajovat. Zcela jistě však bude pokračovat v podnikání. Valentovo impérium Synot celkem bez úhony přežilo tažení proti hernám a díky včasné sázce na moderní technologie podle majitele přežije i pandemii koronaviru.

Odvětví, ve kterých působí Synot, patří k těm, které pandemie zasáhla nejvíc. Hotely byly zavřené, nesportovalo se a nebylo na co sázet. Jak ovlivní pandemie hazardní průmysl?

Hodně tvrdě, protože se na nic nesázelo a kasina byla zavřená. Dopad bude drastický. Bude to mít silný vliv na provozovatele, vydrží jen ti silní. Ke sportu se ale lidé rychle vrátí a příležitosti budou. Osobně si myslím, že se rychle nastartují e-sporty. Dneska přichází generace, kterou už moc nebaví živý sport. V tomto segmentu přijde zlom, půjde prudce nahoru, lidé budou víc sázet. Další příležitosti budou ve virtuální realitě.

Jak se na tomto trendu plánuje podílet Synot?

Měli jsme firmu, pražský startup Esport Trading, pak jsme ji ale prodali a dnes se jmenuje RTS munity. Máme dohodu s investorem, který ji koupil, že se nebudeme několik let v tomto segmentu angažovat. Nicméně jsme nachystaní využívat příležitostí, tedy vypisovat kurzy na e-sporty, dívat se na aplikace, které je umožňují, a sledovat možnosti bližší spolupráce.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit