Umění pomáhá i v těžkých časech. Zapojte se do charitativní aukce

Umění pomáhá i v těžkých časech. Zapojte se do charitativní aukce
Sochař Rudolf Burda se svým dílem VIRUS FIGHTER | Galerie Kodl

Obdivovatelé současného umění mají možnost spojit dobrý skutek s vlastním potěšením. Úspěch nedávné charitativní aukce obrazu Jana Kalába inspiroval Galerii KODL k další online dražbě. Tentokrát se rozhodla vybrat mimořádné dílo sochaře Rudolfa Burdy VIRUS FIGHTER a podpořit tím pět neziskových organizací. Jednu z nich vybere vítězný dražitel. Aukce, která začala 22. května bude zakončena v neděli 7. června.

Unikátní minimalistické skleněné dílo VIRUS FIGHTER – vesmírný skleněný projektil vyzařující silné pozitivní vlnění, představuje koncentrovanou sílu k destrukci negativní energie. Výrazná barevnost atypického uranového skla umocňuje působivost díla, které bude po celou dobu aukce vystavené v Galerii KODL. Vyvolávací cena činí jednu korunu.

VIRUS FIGHTER
Galerie Kodl

„Naprosto nečekaná situace zasáhla do života lidí a negativně ovlivnila společnost na celém světě. Možnost alespoň trochu pomoci potřebným věnováním díla do online aukce Galerie KODL vnímám jako další poslání mého umění - šířit pozitivní energii a radost,“ říká Rudolf Burda.

Galerie KODL dlouhá léta podporuje nejrůznější charitativní organizace. Již se stalo tradicí, že současní umělci darují do dobročinných aukcí této galerie špičková díla. „Rychlá pomoc je ta nejúčinnější, nechtěli jsme čekat na tradiční podzimní aukci a rozhodli jsme se proto pro dvě online dražby. Věřím, že nejen solidárnost, ale i její investiční přesah dokáže zaujmout řadu lidí,“ říká Martin Kodl.

Sochař Rudolf Burda se svým dílem VIRUS FIGHTER
Galerie Kodl

Koronavirová pandemie značně ztížila poskytování sociálních služeb a omezila provoz denních stacionářů. Zdravotní sestry a sociální pracovníci pracují v nemocnicích a v domovech pro seniory bez ohledu na čas a možné vlastní ohrožení. Současná krize způsobená epidemií také výrazněji dopadá na sociálně slabé. Mezi ně patří i matky samoživitelky. Zástupci Galerie KODL a Rudolf Burda vybrali čtyři neziskové organizace, jež patří k těm méně viditelným a těm se rozhodli pomoci. Pátou si zvolí vítězný dražitel. Výtěžek z prodeje obrazu bude rozdělen mezi všech pět rovným dílem. 

Zájemci o aukci tohoto díla mohou po registraci dražit přímo na aukční platformě LiveBid nebo si mohou podat v Galerii KODL tzv. pevný limit, ve kterém určí, do jaké výše chtějí dílo dražit. Tento úkon pak za ně provede zástupce galerie. 

Aukce probíhá od pátku 22. května od 10 hodin do neděle 7. června v 16 hodin. 

Popis díla:
Ručně foukané uranové sklo, řezané, broušené a leštěné. Ručně vystříbřeno.
Unique - 1/1 2020. 
Signováno - Rudolf Burda + VIRUS FIGHTER.

Vydražené peníze půjdou například do Domova sv. Karla Boromejského, který poskytuje zdravotní a sociální péči potřebným občanům, dále do Diakonie Litoměřice, Centra ARPIDA, či na sbírku na pomoc samoživitelkám, probíhajícím na charitativní crowdfundingové platformě znesnaze21.

Rudolf Burda se dlouhodobě věnuje tvorbě sochařských objektů ze skla a nerezové oceli. Preferuje minimalismus, čisté formy a geometrizující střídmost. Inspiruje se estetikou kubismu, funkcionalismu a konstruktivismu, ale také mikro a makrostrukturami přírody. Důraz klade na precizní zpracování za využití jak tradičních, tak nejmodernějších technologií. Jeho díla najdete v Muzeu moderního umění na Floridě či v soukromých sbírkách královské rodiny v Bahrajnu či sultána Malajsie. V čínském Macau, je jeho práce zastoupena ve významné privátní sbírce. Jeho nerezová socha BIG ROTATION je umístěna v nové centrále společnosti Leica v německém Wetzlaru. Na podzim svá díla představí ve výstavní síni Mánes na velké výstavě, jejímž partnerem bude i Galerie KODL.
 

Týdeník hrot

  • Testování ve školách je vládní trapas
  • Čím se liší konzervativec od liberála?
Objednat nyní