Úklid po PSJ doprovázejí milionové žaloby

Rozprodej majetku i bitvy tuzemských investičních dravců. To je realita v troskách PSJ, svého času jedné z největších stavebních firem v regionu.

Úklid po PSJ doprovázejí milionové žaloby
Majitele PSJ Františka Vaculíka dohnaly problémy s velkými realitními projekty a s tím související bobtnající dluhy. | Profimedia.cz

Byl to jeden z největších domácích krachů za posledních deset let. Stavební skupinu PSJ miliardáře a stavebního matadora Františka Vaculíka dohnaly problémy s velkými realitními projekty v Rusku, nezvládnutá, enormně náročná stavba věžáku V-Tower v Praze a s tím vším související bobtnající dluhy. 

Výsledkem byl kolaps skupiny čítající svého času desítky firem s projekty v mnoha evropských zemích, na kterou se ale během okamžiku sesypalo přes 600 věřitelů s celkovými pohledávkami 8,6 miliardy korun. 

Zhruba před rokem soud prohlásil na firmu konkurz a správce do těchto dní rozprodává majetek firmy. To ale neznamená, že by se za tímto příběhem úplně zatáhla opona. O další dějství se totiž starají jiní protagonisté. Padají žaloby o miliony korun mezi aktivistickými investory, známými advokátními kancelářemi a někdejšími společníky ze skupiny PSJ. 

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit