Týden v médiích XXV

Týden v médiích XXV
Televizní série Eliška a Damián, variace na americký romantický film Kate a Leopold o lásce, která cestuje mezi staletími, neuspěla (na snímku představitelé hlavních rolí Emma Smetana a Robert Urban). | foto TV Prima

Rada pro vysílání s nezměněným vedením

Místopředsednickou pozici v Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) obhájil Daniel Novák, nominant KSČM. Už v červnu se předsedou znovu stal Václav Mencl (za ODS) a dalšími dvěma místopředsedy Milan Bouška (za ODS) a Jiří Maceška (za ANO). Regulátor televize a rozhlasu tak bude další dva roky fungovat s týmž vedením jako dvě léta předtím. Rada pro vysílání nicméně není kompletní. Podle zákona má být třináctičlenná, momentálně jí ale chybí jeden člen, a to po květnovém odvolání radního za ANO Daniela Köppla.

Mandát člena rady je šestiletý. Po nedávných obměnách má v radě nejvíc zástupců vládní koalice, a to pět. Čtyři členové jsou za ANO, dva za SPD a jeden za KSČM.

Svazu průmyslu se nelíbí nové poplatky za ČT

Svaz průmyslu a dopravy ČR považuje za nepřijatelný návrh vládní koalice, podle něhož by měly firmy nově hradit koncesionářské poplatky za Českou televizi a Český rozhlas na základě počtu zaměstnanců. Výsledkem by podle svazu bylo to, že za jednu osobu se poplatek fakticky odvede dvakrát, navíc firmy ČT ani ČRo nevyužívají.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit