Týden v médiích XIII

Sdíleli jste svůj účet Netflix s jinou domácností? Zadarmo už to nepůjde, nově to bude stát 79 korun na měsíc

Týden v médiích XIII
ilustrační foto | Shutterstock.com

Časopisová Burda kupuje vydavatele Extra.cz

Burda International CZ, tuzemská pobočka německého holdingu Hubert Burda Media, kupuje české internetové vydavatelství Extra Online Media. To dosud ze 75 procent vlastnil fond Pale Fire Capital, jehož partnery jsou Jan Barta, Dušan Šenkypl, David Holý, Petr Krajíček a Jiří Ponrt, a z 25 procent Tomáš Kačena, generální ředitel firmy. Ten na pozici zůstává a bude podřízen generální ředitelce Burda International CZ Petře Fundové. Burda a Extra Online Media mají dál fungovat jako samostatné subjekty. Finanční podrobnosti akvizice nebyly zveřejněny.

Původně časopisové vydavatelství Burda (vydává magazíny Elle, Marianne, Svět ženy, Apetit nebo Chip) akvizicí výrazně posiluje svou pozici na online trhu. Jeho aktivity oslovují na 2,7 milio­nu uživatelů (v květnu podle NetMonitoru) a mezi tuzemskými internetovými provozovateli je na 13. příčce. Vydavatelství Extra Online Media, založené v roce 2013, zasahuje skoro pět milionů uživatelů měsíčně, jeho vlajkovou lodí je bulvární web Extra.cz s téměř 2,9 milionu uživatelů, což je víc, než má na webu celá Burda. Dál firma produkuje lifestylové a zábavní weby Lifee.cz, G.cz, Extralife.cz, videoweb OneTV.cz a také Top­recepty.cz a Extrakurzy.cz. 

Do rady pro vysílání zvoleni dva nominanti vládní koalice

Do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Poslanecká sněmovna zvolila někdejšího radního Marka Poledníčka, navrženého kluby koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09), a nominanta klubů Pirátů a STAN Petra Buchtu. V tajné volbě neuspěl kandidát opozičního hnutí ANO, ekonom Vladimír Pikora. Poslanci obsazovali dvě místa v radě po Václavu Jehličkovi (KDU-ČSL) a Ladislavu Šinclovi (za ČSSD), kterým skončí šestiletý mandát na přelomu června a července. Poledníček a Buchta se ujmou funkce 2. července. Mandát radního je šestiletý.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit