Zájem o pronájem lodí na léto rapidně roste

Zprostředkovatel pronájmů lodí Boataround.com eviduje na letošní sezonu meziročně trojnásobně vyšší poptávku. Mezi turisty, kteří se rozhodli strávit alespoň část své dovolené na palubě, jsou rovněž Češi.

Zájem o pronájem lodí na léto rapidně roste
ilustrační foto | Shutterstock.com

Kvůli rostoucímu zájmu si rezervují své termíny se stále větším předstihem – podobně jako je tomu třeba u first minute zájezdů k moři. Nejžádanějšími zahraničními destinacemi jsou Chorvatsko, Řecko nebo Itálie. Průměrná cena týdenního pronájmu lodi je podle Boataround.cz přibližně 85 tisíc korun.

„S pronájmem lodi je to podobné jako s nákupem zájezdu. Při včasném nákupu je nabídka dostupných lodí širší a výhodnější jsou i ceny,“ poznamenal Pavel Přibiš, spoluzakladatel Boataround.com.

Protože si většina posádek rezervuje svůj termín plavby i několik měsíců dopředu, roste i zájem o nové pojištění storna ERV Boat, které pro Boataround.com, patřící do skupiny Miton, zajišťuje ERV Evropská pojišťovna. „Od začátku letošního roku si naše pojištění storna sjednalo již téměř 400 posádek, tedy přibližně každá pátá,“ řekl Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny.

Pojištění pomůže v situacích, kdy je člen posádky nucen svoji cestu zrušit kvůli akutním zdravotním potížím včetně covidu-19 nebo řadě dalších doložitelných důvodů. Nabízí i úhradu nákladů na náhradního kapitána až do výše tisíc eur v případě, že ten současný nemůže na plavbu vyrazit. Když si posádka náhradního kapitána nezajistí, lze kvůli jeho neúčasti zrušit pronájem celé lodi.