Trikolóra se trefuje do hnědého

Partaj Václava Klause mladšího minulý týden opět ukázala, že se neštítí žádných voličů a razantně se nabourala do dosavadního revíru SPD Tomia Okamury

Použila k tomu jednoduchou fintu: místopředsedkyně Trikolóry Zuzana Majerová Zahradníková na Facebook vyvěsila fotku z hudebního festivalu. A ne ledasjakou fotku: z plejády účinkujících kapel si ke společnému snímku vybrala Tomáše Hnídka alias Ortela, frontmana stejnojmenné kapely.

„Vlastenecká“ skupina, která letos chystá koncert také na 8. 8. od osmi hodin a osmi minut (mrk, mrk), patří mezi srdeční záležitosti skalních fanoušků Tomia Okamury. Ostatně její poslední album křtil právě tento doposud nejzdatnější český obchodník s rasismem. Vzhledem ke kontroverzní pověsti kapely se fotka Majerové Zahradníkové po boku Ortela záhy objevila na většině zpravodajských serverů, Trikolóra musela vysvětlovat, jestli podporuje nácky.

Celé mediální kolečko pak skončilo v článku o pražské kavárně pořádající hon na Trikolóru v Parlamentních listech. Tedy přesně tam, kam se mělo sdělení dostat, aby zasáhlo cílovou skupinu. Nyní už i zarytí Okamurovci vědí, že mají u voleb na výběr.

Skoro se nechce věřit, že by poslankyně Majerová Zahradníková trpěla tak markantním nedostatkem vkusu a inteligence, aby poslouchala divizní bigbítovou kapelu se stupidními dělnicko-národoveckými texty, dětinskými melodiemi a tragikomickým hudebním doprovodem o třech akordech. Spíš se celá akce jeví jako chladný kalkul.

Pokud platí první možnost, slušelo by se místopředsedkyni Trikolóry politovat. A pokud byla fotka skutečně promyšlenou akcí zaměřenou na výlov voličského rybníku Tomia Okamury, tak je vlastně lítost na místě taky. Pokud se bez rasistického elektorátu strana neobejde, není jí vůbec co závidět.