Tři příběhy ze života. Jak neuvíznout v IT pasti?

I velké firmy mohou mít zabezpečenou platformu pro sdílení dokumentů. Inteligentní řešení HCP Anywhere funguje stejně jednoduše jako veřejné aplikace pro sdílení dokumentů, zároveň ale automaticky zálohuje a synchronizuje vybrané složky, přináší firmám kontrolu nad sdílením dat a eliminuje shadow IT.

Tři příběhy ze života. Jak neuvíznout v IT pasti?
ilustrační foto | Shutterstock

Produktový manažer

Cestou z práce vyzvedávám děti ve škole. Probíjím se zácpou, abych ještě nakoupil podle seznamu od manželky. Autem zní řev divé zvěře a létají zbytky od svačiny. Volá šéf: “Potřebuji okamžitě tu produktovou prezentaci,” Okamžitě? Měl jsem ji přece odevzdat až zítra. V panice zastavuji u benzínky, vrážím dětem do ruky telefon, abych je zabavil, a lovím notebook. Cpu dokumenty do mailu, ale příloha je moc velká. Na dálku se omlouvám ajťákům, nemám jinou šanci – posílám firemní soubory přes veřejné úložiště. Upload potrvá 20 minut! Po telefonu mě nahání manželka, děti ječí, znovu volá šéf…

Jde to jinak?

I velké firmy mohou mít zabezpečenou platformu pro sdílení dokumentů. Stačí dvě kliknutí a aplikace vygeneruje unikátní link, který můžete opatřit i přístupovým heslem a poslat ho komukoliv ve firmě. Z počítače, telefonu i tabletu, emailem nebo esemeskou. Během pár vteřin. “Mobilita je v dnešní době zásadní. K datům se potřebujete dostat kdykoliv a odkudkoliv,” říká Lukáš Bělovský, solution consultant společnosti Hitachi Vantara. Ta má pro firmy ideální řešení – Hitachi Content Platform (HCP) Anywhere. 

Majitel firmy

Večer je doma dusno. Slíbil jsem přítelkyni večeři, ale musím dodělat zprávu na zítřejší schůzku s investory. Malou partnerskou krizi snad zvládnu vyžehlit, firma by se ale bez investorů nejspíš z krize nedostala. Po půlnoci mám konečně hotovo. 

Ráno v kuchyni najdu zdrcenou přítelkyni. Žehlit tuhle krizi bude asi těžší, než jsem čekal… “Přísahám, že jsem to neudělala schválně,” vyhrkne. Pak si všimnu svého notebooku, je totálně prolitý kávou. Překonávám chuť vraždit a volám IT. Jestli jsem si zprávu zálohoval? Ne! Dodělal jsem to před pár hodinami. Nový notebook mi dají okamžitě, ale vytáhnout data z toho politého potrvá dlouho. Pokud se to vůbec podaří…

Jde to jinak?

Inteligentní řešení HCP Anywhere automaticky zálohuje a synchronizuje vybrané složky. Když si dokument uložíte na notebooku, záloha na firemním disku se vytvoří sama. Obnovit data je pak otázka vteřin. Navíc k nim máte zabezpečený přístup i z jiných zařízení, když jedno zklame. “Stačí se přihlásit z webového prohlížeče a data máte ihned k dispozici,” popisuje Bělovský.

Šéf projektového týmu

Už půl hodiny se hádám na IT, jak vyřešit sdílení dokumentů v novém týmu. Mám v něm lidi z firmy, ale i pár šikovných freelancerů, musíme spolupracovat na dálku. Jednoduše. Rychle. Bezpečně. Ajťáci mi opakují cosi o vépéenkách, řízených přístupech, interní síti a šifrování. Vždyť dnes je sdílení otázkou pár kliknutí! O tom, že by se firemní složky sdílely prostřednictvím veřejných služeb, ale IT nechce slyšet. Vzdávám to a vypisuji interní požadavek, tohle bude na dlouho…

Jde to jinak?

Nemusíte děsit ajťáky a přitom můžete pohodlně sdílet interní složky v rámci firmy i v jednotlivých týmech. “Stačí vytvořit týmovou složku a nastavit, kdo k ní bude mít přístup a jaká bude mít práva na čtení či upravování dokumentů. Složka se neustále aktualizuje a máte vždy přehled, kdo na čem pracuje,” doplňuje Bělovský.

Hitachi Content Platform Anywhere funguje stejně jednoduše jako veřejné aplikace pro sdílení dokumentů, zároveň ale přináší firmám kontrolu nad sdílením dat a eliminuje shadow IT. Zaměstnancům umožňuje okamžitý přístup k datům odkudkoli a z jakéhokoliv zařízení. Přitom však nepustí žádná data nekontrolovaně ven. “Firma má svoje data na svých úložištích, sama si řídí politiku a nastavuje přístupová práva. Zaměstnanci přitom nemusejí hledat žádnou alternativní cestu, jak dokumenty sdílet, díky HCP Anywhere mají k dispozici moderní digitální pracoviště,” doplňuje Lukáš Bělovský.

Týdeník hrot

  • Budoucnost robotických šílenců
  • Stát jako hoteliér
Objednat nyní