Tak na to si plácnem!

Dva miliony? Tak si plácnem! Ani nové přepisy odposlechu rakouského vicekancléře Stracheho neočistily.

V případě někdejšího lídra strany Svobodných a rakouského vicekancléře Heinze-Christiana Stracheho se objevily „nové“ informace. Ten, jak známo, vlezl před třemi lety za dosud nevyjasněných okolností do pasti provokatérky, vydávající se za neteř ruského oligarchy. Ta mu nabízela podporu výměnou za státní zakázky, na což Strache poměrně ochotně kývl. Zveřejněné video následně jednomu z nejviditelnějších evropských pravicových populistů zlomilo vaz a způsobilo pád rakouské vlády.

Nyní některé noviny zveřejnily pasáže přepisu videa, ve kterých Strache korupci naopak důrazně odmítá. Strache následně obvinil média, která před necelými dvěma lety o videu informovala, z kriminálních machinací. Nepozornému čtenáři by se tak mohlo zdát, že se Strache opravdu stal obětí mediálního lynče.

Celé video ovšem dosud nikdo neviděl, a dokonce i aktuálně uniklý transkript představuje jen asi 30 stránek ze 190. Nehledě na to je však Stracheho ochota spolupracovat jen těžko vyvratitelná a celou současnou kauzu lze zjednodušit do několika následujících vět.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit