Surfování na Bali s českými instruktory

Vyražte do ráje surfařů na ostrov Bali, kde se nachází česká surfová základna.

Surfování na Bali s českými instruktory
ilustrační foto

Poslední dobou se na sociálních sítích množí fotky opálených borců se surfovým prknem a západem slunce. Pod fotkou jsou stovky „lajků“ a následuje zasněný pohled do monitoru. Jak se ale k tomuto sportu může normální suchozemec ze střední Evropy dostat? Stačí vyrazit na jeden ze surfových kurzů, třeba do ráje surfařů na ostrov Bali, kde se nachází česká surfová základna. 

Sopečný ostrov Bali je součástí indonéského souostroví, které se skládá z více než sedmnácti tisíc ostrovů. Místní hinduistická kultura, místní lidé, kteří se pořád usmívají a neustále něco slaví, všudypřítomné vonné tyčinky a spousta posvátných míst, rýžová políčka, překrásné pláže, to vše ve spojení s výborným jídlem a exotickou přírodou vytváří neopakovatelnou atmosféru.  Bali je už řadu let především vysněná surfová destinace s proslulými surfovými spoty a to přilákalo i surfové nadšence z Čech, kteří si zde postavili vlastní surfovou základnu, která se nachází na jižní části poloostrova Bukit, v malé vesnici mezi místními, daleko od rušných hotelových pláží. Za to však se vším komfortem v podobě bazénu, wifi a klimatizace, bez které se zde jen těžko usíná. 

Každý listopad a prosinec, zde probíhají surfové kurzy pro úplné začátečníky, ale i mírně zkušenější surfaře, kteří se chtějí zdokonalit v jízdě na vlnách a zároveň poznat krásy ostrova Bali.  Každé ráno se vyráží na jednu z nejvhodnějších pláží dle aktuálních podmínek, které určuje příliv a odliv. Zkušení instruktoři začínají s výukou nejdříve na pláži, kde se probírá teoretická část a poté se pod jejich dohledem přesouvá skupinka do oceánu, vyzkoušet svoje první jízdy. Ty jsou zaznamenány na video a večer se rozebirají chyby, kterých se surfaři musí další den vyvarovat. Nikdo z účastníků kurzu není týrán hlady za případné neúspěchy behěm prvních pár dní, tréninkové možnosti uprostřed Evropy jsou značně omezené a málokdo z nás, dostal pod stromeček místo sáněk, surfové prkno. Vše probíhá v klidné atmosféře, kde se nikam nespěchá. 

Surfing je fyzicky náročný sport a večerní relax  v bazénu se studeným nápojem nesmí chybět. Během dvou týdnů je program kromě surfování vyhrazen také na výlety po ostrově. Účastníci kurzu si tak kromě surfování vyšlápnou sopku, potopí se k vraku lodi, navštíví hinduistické chrámy nebo zaskáčou z vodopádů. Není asi lepší volba, jak se vyhnout sychravému podzimu v Čechách..

Surfové kurzy nejen na Bali najdete na adrese www.surfandtravel.cz. Kromě Bali si můžete vybrat mezi Marokem, Srí Lankou, Kostarikou, Španělskem, Portugalskem nebo Senegalem. Kurzy probíhají po celý rok.  

Týdeník hrot

  • Testování ve školách je vládní trapas
  • Čím se liší konzervativec od liberála?
Objednat nyní