Strnadův společník skončil ve vazbě

Miliardový průmyslový holding Michala Strnada Czechoslovak Group má problém. Na Slovensku skončil ve vazbě jeho společník a šéf tamních zbrojovek ze skupiny MSM Martin Marián Goga.

Strnadův společník skončil ve vazbě
Martin Marián Goga | Profimedia.cz

Rozhodl o tom senát slovenského Nejvyššího soudu, který tím vyhověl stížnosti prokurátora Úřadu speciální prokuratúry Aurela Pardubského. Slovenská prokuratura Gogu viní z korupce a manipulace veřejných zakázek. Případ je součástí kauzy korupce ve slovenské Správě státních hmotných rezerv, ve které figuruje také její bývalý předseda Kajetán Kičura. 

Správa státních hmotných rezerv vyhlásila veřejnou soutěž na modernizaci vyprošťovacích tanků. Zakázku vyhrála zbrojařská firma MSM Martin. Podle prokuratury ale při jejím získání její šéf Goga uplácel. Goga a jeho advokát, kterým je někdejší slovenský ministr spravedlnosti a vnitra Daniel Lipšic, vinu odmítají. Poukazují na fakt, že úplatek měl mít podle obžaloby formu placení nájmu skladu. Ten ale podle nich skutečně probíhá, je reálně využíván a placen.

“Slovenské společnosti holdingu v této kauze plně spolupracují s tamními orgány činnými v trestním řízení. Více se k případu v této fázi vyšetřování nebudeme vyjadřovat,” uvedl bez dalších detailů mluvčí CSG Andrej Čírtek.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit