Strnadův finančník Chour: Značka CSG je sexy

Zbrojně-průmyslovou skupinu Michala Strnada covid místy zpomalil, ale nezastavil. Teď má Czechoslovak Group v čele s novými šéfy našlápnuto k rekordním obchodům.

Strnadův finančník Chour: Značka CSG je sexy
David Chour | Tomáš Novák týdeník HROT

Jednoho miliardáře vyměnil za jiného, o generaci mladšího. Spotřebitelské půjčky za obrněné vozy, radary i munici. Tak by se dal s nadsázkou shrnout kariérní posun Davida Choura, nového místopředsedy představenstva a finančního ředitele průmyslového impéria Michala Strnada. Chour byl do konce roku 2019 pravou rukou miliardáře Davida Berana, vládce finanční skupiny Profireal Group, kde začal svou profesní dráhu hned po studiích a dlouho platil za jednoho z nejmladších CEO na trhu. Vždyť skupinu Profireal, která působí v pěti světových zemích, a klíčovou splátkovou společnost Profi Credit vedl už ve 24 letech. V tom se mimochodem příliš neliší od svého nového chlebodárce, mladého miliardáře Michala Stranda, kterému obří holding o desítkách firem v několika zemích předal otec Jaroslav v době, kdy mu bylo 26 let.

Dnes se o svém bývalém zaměstnavateli Chour příliš bavit nechce a během rozhovoru je to asi jediné téma, při kterém svůj jinak bohatý a strukturovaný projev vymění za úsporná konstatování.

Právě mladý dědic zbrojní skupiny loni na podzim značně proměnil vedení Czechoslovak Group, když si přivedl dva zkušené manažery, kteří sice nemají příliš průmyslový background, zato jsou kovaní ve firemních procesech a korporátním financování. Kromě Choura přišel také Miroslav Dorňák, někdejší poradce z PwC a šéf finančního kontrolingu PPF Investments.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit