Stát jako hoteliér. Vlastní desítky hotelů i lázně

Ministerstva i další úřady spravují mnoho rekreačních nemovitostí, často na lukrativních místech. Prodávat se jim nechce.

Stát jako hoteliér. Vlastní desítky hotelů i lázně
Hotel Spiritka patří pod ministerstvo vnitra a jeho hlavní náplní je organizace služebních akcí resortu nebo ubytování zahraničních hostů. | Tomáš Novák týdeník HROT

Jednou za čas se ministryně financí Alena Schillerová na sociálních sítích pochlubí speciálními fotkami. Její obliba v pózování na nejrůznějších místech v okolí úřadu je známá. Když ale navštíví Karlovy Vary, změní se správkyně státní kasy v designérku hotelových interiérů. „Jak se vám líbí rekonstruované pokoje hotelu Thermal?“ ptá se.

Člověku v takový moment vytane na mysli otázka: Opravdu nemá ministryně financí v covidovém roce na práci nic lepšího než se chlubit novými postelemi a křesílky v hotelových pokojích? A skutečně je nezbytné, aby stát měl vlastní hotel a provozoval komerční ubytovací služby?

Karlovarský hotel Thermal, který patří do majetku ministerstva financí, je přitom pouze nejvíc vidět. Kromě něj ale ministerstvům i dalším úřadům patří desítky dalších hotelů, lázní, rekreačních středisek či obyčejných chatových osad.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit