Srab kombajnér

Róbert Šlachta se málem dostal do Sněmovny a daňoví poplatníci se díky tomu ve formě státního příspěvku na činnost politických stran složí na budoucí provoz jeho fízlovské partaje

Na živobytí bývalého šéfa ÚOOZ by to mělo v klidu stačit a na kombajn se bývalý zemědělský mechanizátor po krachu celnické kariéry zatím vracet nemusí.

Ale charakter se mu politickou kariérou moc nezměnil. Potvrdil to aktuálně zbabělým fíglem, kterým se minulý týden vyhnul nařízenému soudnímu jednání o žalobě bývalého náměstka vrchního státního zástupce Libora Grygárka za lži, které o něm napsal ve své knize. Šlachta Grygárka řadu let stíhal a vinil ho ze zametání kauz vlivných politiků, což soud nakonec jednoznačně vyvrátil. I přes rozsudek Šlachta ve svých fabulacích pokračoval ve zmíněné knize, a tak si holt vysloužil žalobu, k níž se nejprve stavěl velmi hrdinně s výroky, že se na soud těší. Nakonec ale to těšení vypadá úplně jinak.

Ačkoli věděl od září o nařízeném jednání, jen den před soudem se dostavil jeho advokát se zcela čerstvou plnou mocí a požádal o odložení projednávání, protože se nemohl seznámit se spisem, a o přeložení soudu do Brna, kde má trvalé bydliště a vůbec by mu to tak nějak více vyhovovalo. Projednávání žádosti soud samozřejmě oddálí.

Že si bývalý policajt se spřátelenými státními zástupci nezákonně rád vybíral soudy, třeba když potřeboval schválit odposlech sprostého podezřelého či na něj uvalit vazbu, je docela dobře známo, a tak to nepřekvapí. Nedávní voliči hrdinného policajta však budou z toho srabáctví při vyhýbání se odpovědnosti asi trochu překvapeni.