Správcem pozůstalosti Petra Kellnera se stala jeho žena Renáta

Ačkoliv dědické řízení ještě není u konce, jako držitel akcií zesnulého miliardáře Petra Kellnera bude zatím vystupovat jeho žena Renáta. Ta se doposud starala zejména o filantropické aktivity rodiny v rámci Nadace The Kellner Family Foundation.

Správcem pozůstalosti Petra Kellnera se stala jeho žena Renáta
ilustrační foto | Profimedia.cz

„Ustanovení paní Kellnerové správcem v žádném neznamená, že je dědické řízení uzavřeno. Paní Kellnerová také zastupuje rodinu při účasti na jednáních nově vzniklého Řídicího výboru skupiny PPF, který slouží jako poradní orgán CEO Ladislava Bartoníčka,” uvedl v prohlášení mluvčí skupiny PPF Leoš Rousek. 

Skupina PPF tím reagovala na informace Ekonomického deníku, který citoval z oznámení o změnách vlastníků veřejně obchodovaných společností u ČNB, konkrétně u mobilního operátora O2 Czech Republic a banky Moneta. 

Petr Kellner po sobě kromě obří podnikatelské říše zanechal také čtyři děti, z nichž některé jsou již plnoleté, včetně známé parkurové jezdkyně Anny Kellnerové. Právě ony budou zcela jistě také součástí probíhajícího dědického řízení.

Bez ohledu na jeho výsledek, je zřejmé, že z Renáty Kellnerové se stane, alespoň dočasně, formálně nejbohatší osobou v Česku a také jedna z nejbohatších podnikatelek světa.   

Zhruba dva měsíce po tragické smrti Petra Kellnera, vládce a zakladatele PPF, skupina minulý týden spustila nový web, kde naznačila, že v nové éře chce být více otevřená a lidská. Ostatně takový směr jí nastavil ještě sám Kellner. V rámci toho také skupina vypustila do světa  unikátní, asi osmiminutové video Petra Kellnera. Sestřih projevů z jeho firemních přednášek a osobními postřehy je vůbec první oficiální video českého miliardáře.

Zde také vůbec poprvé zveřejnila nové vrcholné vedení PPF. Takzvaný řídící výbor má nově čtyři členy. Kromě dvou minoritních akcionářů - Ladislava Bartoníčka a Jeana-Pascala Duvieusarta - do něj usedly Kateřina Jirásková, finanční šéfka skupiny a také hlavní tvář nového korporátního webu, a právník Tomáš Brzobohatý. 

Jeho fotku byste ale v materiálech PPF hledali marně. Dlouholetý dvorní akviziční právník Petra Kellnera a také blízký rodinný přítel dnes platí za zástupce rodiny ve vrcholné struktuře skupiny. Ačkoliv platil za pravou ruku Petra Kellnera již od druhé poloviny 90. let, jeho jméno v oficiálních materiálech skupiny dlouho chybělo. Byl to spíše muž v pozadí. Naposledy se jeho jméno objevilo mezi šéfy PPF v roce 2009, když ještě existovala struktura PPF Partners. Později se výrazně angažoval zejména v sesterské entitě PPF Investments, která investuje třeba do německé energetiky.