Solární panely nejdříve za rok? Jak u koho, někdo má totiž plné sklady

Ambiciózní Energetický holding Malina Cyrila Regnera chce dominovat tuzemskému trhu solárních panelů pro domácnosti. Není však zdaleka sám, kdo se chce na rychle rostoucím odvětví svézt

Solární panely nejdříve za rok? Jak u koho, někdo má totiž plné sklady
Poté, co stát na desetiletí zarazil rozvoj fotovoltaiky v Česku, odešel Cyril Regner podnikat do ciziny. Nyní je podle něj vhodná doba k návratu na český trh. | foto Malina Group

Enormní zájem ze stran domácností a dostatek peněz k podpoře střešní fotovoltaiky nalákaly množství těch, kteří se chtějí na rychle rostoucím byznysu podílet. Solární asociace na svém webu dnes uvádí přes osm desítek firem zabývajících se instalací střešních panelů, během roku se jejich počet více než zdvojnásobil. Ne všichni jsou však členy profesního sdružení a podle odhadů z branže může počet montážních firem klidně přesahovat několik stovek. Vedle veteránů typu ČEZ nebo S-Power jde i o úplné nováčky. Ti doposud působili v odvětvích, která nemají s fotovoltaikou nic společného, nebo vznikli úplně nově.

K novým hráčům se řadí i Energetický holding Malina. O teprve rok staré firmě je nicméně na trhu aktuálně nejvíce slyšet, a to i díky hlasitému marketingu. Společnost sponzoruje pražský fotbalový klub Bohemians, byla hlavním partnerem veletrhu For Arch a ostravské výstavy Volty.cz, spolupracuje s ČVUT, pro natáčení filmu Zatmění zajistila vůbec poprvé v Česku mobilní solární elektrárnu a v době nedostatku komponentů na sebe upozornila mi­liardovým dealem na nákup osmi tisíc lithiových baterií z Číny.

V orgánech firmy najdeme zajímavá jména, a její zástupci mluví dokonce o plánu na výrobu solárních panelů přímo v Česku.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit