Smíchov, Rohan, potom Žižkov. Sekyra se stará o to, že za deset let bude Praha vypadat jinak

Developer Luděk Sekyra po letech čekání rozjel své životní projekty za desítky miliard. Staví nové čtvrti na Smíchově a na Rohanském ostrově a chystá se na Žižkov

Smíchov, Rohan, potom Žižkov. Sekyra se stará o to, že za deset let bude Praha vypadat jinak
Luděk Sekyra | foto Tomáš Novák, týdeník Hrot

V hovorech dnes často utíká ke klasické filozofii a společenským teoriím a pomáhá si citáty o morálce a dobru od největších světových myslitelů, ale málokdo ovládl praktickou stránku mladé porevoluční ekonomiky tak obratně jako on. Vystudovaný právník Luděk Sekyra je vlivový hráč, který od devadesátých let ze Sekyra Group systematicky buduje jednoho z největších developerů na trhu.

Někdejšího funkcionáře SSM a pedagoga z pražské Právnické fakulty Univerzity Karlovy po revoluci začaly z pozice právníka zajímat restituce a také zcela nová byznysová disciplína – komerční development. V tomto ohledu Sekyra patří mezi průkopníky a zároveň největší stálice českého trhu. V divoké době se dokázal rychle zorientovat, vybudoval si pružné vazby na velké banky, státní instituce i nejrůznější posunovače z byznysu i byznysového polosvěta. Dokázal si zavolat s kmotrem Františkem Mrázkem či pražskými „politickými podnikateli“ Romanem Janouškem a Tomášem Hrdličkou. Uměl dotáhnout důležité obchody se státními podniky a projekty protlačit přes úřady.

Nic z toho mu dnes nebrání operovat s odkazy na Václava Havla, podporovat jeho knihovnu a křesťanské intelektuální kruhy, jako výrazný filantrop stát ve­dle někdejších představitelů domácího disentu a také působit na nejslavnější univerzitě světa v anglickém Oxfordu.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit