Show must go on!

Nejslavnější hala v Česku má za sebou dva roky smutku. Její šéf Robert Schaffer věří, že letos to v O2 areně opět začne žít

Show must go on!
Robert Schaffer | foto Tomáš Novák, týdeník Hrot

Pateticky prázdným, nablýskaným hotelem v sousedství O2 areny zní slavná píseň od skupiny Queen Show Must Go On. Jako by přesně zapadala do rozpoložení místního personálu v čele s ředitelem Bestsportu Robertem Schafferem.

„Nedávno jsme tu měli ubytovaný hokejový tým před odletem na olympiá­du. Teď už je tu zase o něco klidněji,“ prohodí dlouholetý manažer PPF, který v čele největší a nejznámější arény v Česku stojí od roku 2011, kdy se zde bortila mocenská říše Aleše Hušáka a jím řízené Sazky.

Nový majitel, investiční skupina PPF, jen za poslední tři roky do arény a jejího okolí napumpoval zhruba 3,5 miliardy korun. Dokončeno bylo kongresové centrum O2 universum, původně zamýšlené jako malá hala. Mezi arénou a novými kancelářskými budovami vzniklo nové prostranství pro pěší se stromy a před několika měsíci také působivý designový Stages Hotel Prague. Místo v sousedství stanice metra Českomoravská se za dva roky změnilo k nepoznání.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit