Sekyra Group vydává první emisi dluhopisů

Společnost Sekyra Group Financial Services, která patří do realitní skupiny Sekyra Group, realizuje dluhopisový program v maximální jmenovité hodnotě 500 milionů korun

Sekyra Group vydává první emisi dluhopisů
ilustrační foto | Sekyra Group

V rámci dluhopisového programu byla vydána první emise čtyřletých dluhopisů s fixním úrokovým výnosem 4,8 % p.a., který bude vyplácen pololetně. Sekyra Group ve spolupráci se společností 4fin Better Together nabízí cenné papíry prostřednictvím veřejné nabídky od poloviny června. Manažerem a administrátorem emise je společnost Cyrrus. Finanční prostředky z emise dluhopisů budou použity jak na rozvoj nových městských čtvrtí v širším centru Prahy, tak na realizaci rezidenčních projektů Rezidence Opatov nebo Rezidence Čakovice.

„Tímto krokem chceme umožnit českým občanům podílet se na nejvýznamnější proměně města v moderních dějinách Prahy. Finanční prostředky použijeme na rozvoj našich developerských projektů, v rámci kterých citlivě proměňujeme zanedbané brownfieldy v nové čtvrti pro skutečný život,“ vysvětluje Leoš Anderle, výkonný ředitel Sekyra Group. V současné době tím společnost nabízí zajímavou investiční příležitost na rostoucím trhu s realitami. „Skrze dluhopisy mohou své finance zúročit i ti, kteří se nechtějí o nemovitosti sami aktivně starat, případně chtějí rozložit riziko anebo třeba zatím nemají prostředky na koupi celého bytu. Je to příležitost finančně se podílet na růstu realitního trhu v době, kdy jsou úroky na běžných účtech nízké,“ dodává Leoš Anderle.

Sekyra Group v současné době připravuje a realizuje projekty o celkovém objemu přesahujícím milion metrů čtverečních. Zaměřuje se především na proměnu dosud nevyužívaných velkých rozvojových území v atraktivních částech Prahy. Z brownfieldu u Smíchovského nádraží vzniká nová čtvrť Smíchov City, která ctí principy města krátkých vzdáleností a svým obyvatelům nabídne vše co potřebují ke spokojenému životu.

Stejně jako další nová čtvrť Rohan City, která unikátním způsobem propojí Karlín, Invalidovnu a Libeň. Krom bydlení, kanceláří, obchodů zde vznikne i nový „zelený ostrov“ na dosah centra města. Na Žižkově pak Sekyra Group využije pozemky bývalého nákladového nádraží ke stavbě nového nadčasového městského centra Žižkov City, které zaujme citlivým využitím výjimečné nádražní budovy. Ve fázi projektové přípravy je výstavba projektu Rezidence Čakovice. Rezidenční projekt citlivě naváže na tradiční čakovickou zástavbu a v několika etapách nabídne 520 bytů. Koncem letošního roku Sekyra Group také zahájí výstavbu rezidenčního projektu Rezidence Opatov o 300 bytových jednotkách, jehož cílem je, aby stávající sídliště dostalo více městský charakter.