Sekery, po jejichž úderu zvoní les. Mistrovství v potu a pilinách

Nejlepší dřevorubci se v Ralsku utkali o titul českého šampiona

Sekery, po jejichž úderu zvoní les. Mistrovství v potu a pilinách
Dřevorubci na Lesnickém dni v Ralsku | foto Tomáš Turek, týdeník Hrot

Nebe bez mraků a teploty, které kolem poledne atakovaly pětatřicítku, přivítaly v sobotu 18. května ve Skelné huti návštěvníky 44. ročníku Lesnického dne v Ralsku. Zhruba osm tisíc lidí si po dvouleté koronavirové odmlce nenechalo ujít největší lesnickou akci pro veřejnost, kterou tradičně pořádají Vojenské lesy a statky v srdci unikátní přírodní oblasti na Liberecku.

Nejlepším tuzemským závodníkem v práci s motorovou pilou se stal junior Marek Knotek, a převzal tak pohár pro národního šampiona. Celkové pořadí soutěže, která je otevřená zahraniční konkurenci, však ovládli tři mistři světa –  Marek Lubas s Tomášem Kvasničákem ze Slovenska a s bavorským šampionem Ulim Huberem.

Efektní dřevorubeckou show Stihl Timbersports s kořeny v USA, při níž vzduchem létají obří třísky a desítky centimetrů tlusté dřevěné kmeny podléhají sekyrám během několika vteřin, si nenechaly ujít stovky lidí. Sledovaly výkony nejlepších českých vyznavačů tohoto sportu, z nichž v třicetistupňovém vedru lil pot. Neuvěřitelné kousky se sekyrami následně vystřídali kouzelníci na speciálních jízdních kolech se svou biketrial show. 

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit