Šéf ČEZ Daniel Beneš: Neměníme se z donucení

O možné spolupráci se Škodou Auto a ČEZ na výstavbě společné továrny se rozhodne ještě letos

Šéf ČEZ Daniel Beneš: Neměníme se z donucení
Daniel Beneš | foto Tomáš Novák týdeník HROT

Čadící komíny, podpora projektů, kde se počítá s velkou spotřebou elektřiny. Toto je definice, kterou bylo možné ještě před pár lety charakterizovat společnost ČEZ. Teď se ale situace dramaticky mění. Firma oznámila, že v následující dekádě pořádně zezelená, mimo jiné postupně zavře všechny uhelné elektrárny, zvýší výrobu elektřiny z bezemisních zdrojů. Výraznější stopu chce zanechat třeba i v elektromobilitě, plánuje těžbu lithia, výstavbu továrny na elektrobaterie a budování masivní sítě dobíječek pro elektrická auta. 

„Společenská situace se celosvětově vyvinula tak, že je třeba takový vývoj nějak reflektovat v podobě jasného a srozumitelného směřování energetické firmy,“ tvrdí generální ředitel firmy Daniel Beneš. 

ČEZ vyjednává o spolupráci při stavbě továrny na výrobu baterií do elektromobilů se společností Škoda Auto. O tom, zda obě společnosti budou v této oblasti spolupracovat, se rozhodne podle šéfa ČEZ ještě letos. Včetně toho jak bude taková kooperace vypadat; například zda se bude jednat o společný podnik a podobně. Jisté je, že by Škoda Auto byla dominantním odběratelem fabriky. 

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit