Scheinherr nepomáhal policii v kauze Dozimetr tak dlouho, jak tvrdí

Kauza Dozimetr má další a docela zajímavé pokračování.

Scheinherr nepomáhal policii v kauze Dozimetr tak dlouho, jak tvrdí
Adam Scheinherr | foto Profimedia.cz

Policie před několika týdny obvinila skupinu lidí působících v Pražském dopravním podniku a na pražském magistrátu z ovlivňování veřejných zakázek a braní úplatků. V případě figuruje mimo jiné náměstek primátora hlavního města Petr Hlubuček nebo podnikatel Michal Redl.

Klíčovou roli měl v kauze sehrát náměstek pražského primátora pro dopravu Adam Scheinherr. Ten několikrát tvrdil, že dva roky spolupracoval s policií, podal trestní oznámení  a velmi ji tak pomohl rozklíčovat všechny nekalosti, které obviněná skupina prováděla. 

Jenže, jak se ukazuje, nemusí to být všechno  tak zcela pravda. Tedy alespoň podle zjištění serveru Info.cz. Ten se na roli Scheinherra poptal přímo na pražském vrchním státním zastupitelství. Odpověď státního zástupce Adama Borguly, který případ dozoruje, staví náměstkova slova do jiného světla, tvrdí Info.cz.

Server dále cituje reakci Borguly na otázky, které mu položil: „Borgula v odpovědi potvrdil, že Scheinherr skutečně v roce 2020 učinil u policejního orgánu oznámení a současně byl tento standardně poučen podle § 8b tr. řádu a následujících, tedy zejména o tom, že nesmí nikomu poskytovat informace z trestního řízení.“ 

Jenže velmi zajímavá je odpověď související s dotazem na dobu trvání a rozsah další spolupráce s policií. „Pan Adam Scheinherr dále s policejním orgánem žádným způsobem nespolupracoval,“ sdělil Borgula.