Sazku nepodojíš

Sazku nepodojíš
Sazka, ilustrační foto | Shutterstock.com

V polovině července roku 2011 na sídlo Sazky v pražských Vysočanech pořádně pralo slunce. Hlouček splavených novinářů krátce po poledni rozehnal podsaditý prošedivělý muž v hnědém saku s překvapivým prohlášením. „Je zřejmé, že cesta k reorganizaci Sazky je definitivně uzavřena. Za současné situace je pro Sazku i její věřitele nejvhodnějším řešením neprodlužovat insolvenční řízení a zaměřit se na co nejefektivnější provoz Sazky. V nejbližší době se stanu pouze řadovým sázkařem,“ uvedl v památném vystoupení před hlavním vchodem firemního sídla Aleš Hušák krátce po valné hromadě. Tu provázela řada obstrukcí a až komických situací, když například někteří majitelé několik hodin hledali své listinné akcie. Marně. Válka o Sazku tím vlastně skončila.

Hušák tehdy v příběhu zahrál svůj poslední a velmi překvapivý part. Stáhl odvolání proti konkurzu, kam loterii hnali miliardáři Petr Kellner a Karel Komárek, otočil se zády vůči hlavnímu akcionáři ČSTV, jehož zájmy se do té doby tak hlasitě oháněl, i dosavadním spojencům Marku Dospivovi a Martinu Ulčákovi.

Ti ho krátce předtím chtěli z čela firmy odstavit. Loterijní boss jim ale překvapivým manévrem uštědřil osudový úder a firmu nachystal Kellnerovi s Komárkem. Existenci dohody, která měla Hušákovi přinést solidní „odstupné“ i beztrestnost, zúčastněné strany dodnes vehementně popírají.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit