Rychle, snadno, pohodlně. Využívejte digitální technologie i při správě financí!

V dnešní době se už bez digitálních technologií neobejdeme. Zjistili jsme totiž, že spoustu věcí, které jsme dosud řešili osobně, můžeme bez problémů udělat i na dálku, což nám šetří čas a je to pro nás pohodlnější.

Rychle, snadno, pohodlně. Využívejte digitální technologie i při správě financí!
Návštěvy banky lze díky digitálním kanálům omezit na minimum

A digitalizace se v tomto ohledu rozhodně nevyhnula ani bankám. Využívejte i vy při správě financí možnosti současné doby!

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak se změnilo vaše chování, pokud jde o využívání digitálních technologií? V našem profesním i osobním životě je používáme čím dál více, což ovlivnila i koronavirová epidemie. 

Vedle zábavy je využíváme i k provádění důležitých úkonů – například k správě vlastních financí. Návštěvy banky lze totiž díky jejím digitálním kanálům omezit na minimum. Například klienti mBank si mohli už před vypuknutím koronavirové epidemie sjednat téměř vše prostřednictvím mobilní aplikace či internetového bankovnictví. „mBank je jediná banka na českém trhu, která má mobilitu přímo v názvu. V maximální možné míře se proto snažíme klientům přinášet jednoduchá digitální a mobilní řešení, která mohou využít jak pro získání bankovních produktů, tak pro jejich správu či komunikaci s bankou,“ vysvětluje Petr Žabža, ředitel pro akvizici a aktivaci klientů mBank.

V mBank není problém prostřednictvím mobilní aplikace například založit běžný účet, sjednat půjčku, měnit limity na kartě, na přechodnou dobu ji zablokovat, dočasně vypnout bezkontaktní platby, změnit PIN, zjistit zůstatek na účtu, zablokovat nevýhodnou metodu konverze měn DCC či výběr z bankomatu, který by znamenal dodatečný poplatek jeho provozovateli.

Mobil nám dnes namísto plastové karty slouží i k placení. „Stačí si do něj stáhnout naši aplikaci a aktivovat službu Google Pay nebo Apple Pay. Pak už ho jen při každé platbě přiblížíte k terminálu na místo, kam byste normálně přiložili kartu,“ vysvětluje Petr Žabža a pokračuje: „Placení mobilem je pohodlné a bezpečné. Nemusíte lovit kartu v peněžence, vkládat ji do terminálu či vyťukávat PIN, a to ani při částce nad 500 Kč. Jednoduše ji totiž potvrdíte přímo v telefonu, například otiskem prstu.“ Při placení mobilem se tak není třeba vůbec dotknout terminálu, což vzhledem k aktuální situaci jistě každý ocení. Placení mobilem je bezpečné i pro vaše finance. Při platbě telefonem se totiž nepřenáší číslo platební karty.

Více informací najdete na www.mbank.cz.