Pračky, třešně, záchody. Rusové na Ukrajině kradou, na co přijdou

Putin chtěl invazí na Ukrajinu ukázat, že s Ruskem je třeba stále počítat. Místo mocné říše se ale obnažil obrázek zaostalé, barbarské a korupcí prolezlé společnosti s vymytými mozky.

Pračky, třešně, záchody. Rusové na Ukrajině kradou, na co přijdou
ilustrační foto | Profimedia.cz

Jedním ze symbolů ruské agrese se brzy staly obrázky ruských loupežníků v uniformách, kteří rodinám posílali balíky s nakradenou kořistí. Rusko chtělo ukázat svou nadřazenost Západu, ten se ale teď směje, že nejcennějšími úlovky ruských vrahů byly pračky, myčky nebo toaletní mísy.

Postupně ale Moskva rozjela na Ukrajině krádeže doslova v průmyslovém měřítku. Nejprve kradli Rusové tisíce tun obilí z ukrajinských sil. Pak místním zemědělcům odvezli drahou techniku.

Minulý týden zase ukrajinská média informovala o tom, že okupanti odvezli z obsazeného Chersonu celou letošní sklizeň třešní. Farmářům nezaplatili, ale slíbili, že to určitě udělají hned poté, co se podaří ovoce prodat. Jistě. Další zprávy hovoří o tom, že z okupovaných přístavů na jihu Ukrajiny vyplulo ve směru na Rostov několik lodí naložených ukrajinskou ocelí.

Je zřejmé, že Putinovi jsou naprosto lhostejné životy místních, a to i těch rusky mluvících, které prý chce osvobodit.

Jako obzvlášť hloupé se proto jeví knížecí rady některých západních myslitelů, kteří apelují na ukrajinské politické vedení, aby se i za cenu obětování části území s Putinem nějak dohodlo na míru.

Pokud by to udělalo, odsoudilo by tak stovky tisíc Ukrajinců v okupovaných a vyrabovaných oblastech k životu v naprosté bídě.