Rumový trojúhelník

Za vysokoprocentní rum, který by porazil koně, se kdysi nakupovali otroci, dnes jsou v sudech léta zrající fajnové rumy soupeři nejlepších koňaků

Rumový trojúhelník
Pěstování cukrové třtiny udělalo z karibských ostrovů nejvýnosnější zámořské državy evropských koloniálních mocností | Profimedia.cz

Alkoholické nápoje často obsahují silný příběh, ale málokterý se vyrovná historii rumu. Protože který jiný nápoj by o sobě mohl tvrdit, že byl zároveň vedlejším produktem i palivem obchodu s lidmi, pohonem obchodu mezi Evropou, britskými koloniemi v Severní Americe, západní Afrikou a karibskými ostrovy?

Na začátku stála závislost, ovšem nikoli na alkoholu, ale na cukru. Zdaleka nejefektivnějším způsobem získávání cukru je dodnes jeho rafinace ze šťávy cukrové třtiny. Evropané z ní získávaný „med bez včel" sice znali díky obchodu s arabským světem a Indií už od starověku, ale cukr byl skoro stejně drahý jako med samotný; zkrátka luxusní zboží.

Po objevení Ameriky se začala obchodní bilance Evropy se zbytkem světa obracet, neboť komodity, které neměla pod palcem (kupříkladu právě cukr a bavlnu), mohly evropské koloniální mocnosti získávat z amerických a karibských plantáží subtropických a tropických plodin.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit