Roboti jedou. Skupina SkyLimit hlásí rekordní čísla

Průmyslové společnosti z investiční skupiny SkyLimit navýšily v roce 2020 celkový obrat na 548 milionů korun, stejně tak letos skupina hlásí rekordní růst zakázek.

Roboti jedou. Skupina SkyLimit hlásí rekordní čísla
ilustrační foto | SkyLimit

Skupině pomáhá stále větší tlak na automatizaci ve firmách, který ještě více umocnila současná virová krize. I díky tomu fond kvalifikovaných investorů SkyLimit Industry dosáhl v roce 2020 výnosu pro investory 12,25 procenta. SkyLimit založili investiční bankéři, kteří dříve spolupracovali například s Gabrielem Eichlerem a od roku 2016 investují pod hlavičkou SkyLimit do menších a středně velkých průmyslových firem se zaměřením na automatizaci a robotizaci. 

„Příjem nových zakázek se nezastavil ani v době téměř úplného lockdownu ekonomiky v jarních měsících loňského roku a postupně gradoval ve třetím, a zejména ve čtvrtém čtvrtletí roku,“ říká Jaroslav Sopuch, jeden z majitelů a šéfů skupiny. 

Ta vlastní například společnosti INOX Technology, Technik Partner, VMK-CZ nebo strojírenskou firmu STS Olbramovice. Právě ta zaznamenala největší meziroční růst tržeb o 17,5 procenta, když získala nový dlouhodobý kontrakt na dodávky valníků pro významného norského výrobce zemědělské techniky Orkel. 

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit