Revoluce na přechodu: z menopauzy je lukrativní byznys

Trh s menopauzou na pomezí wellness, medicíny a feminismu bude za pět let obnášet téměř třicet miliard dolarů ročně

Revoluce na přechodu: z menopauzy je lukrativní byznys
Nový byznys s menopauzou se našel za časů pandemie. Četné telemedicínské společnosti, jež se z velké části zabývají předepisováním hormonálních substitučních terapií, kopírují úspěch výrobců generických léků. | Profimedia.cz

Nestává se každý den, aby vám šéfové největších firem na burze povídali o svých nočních návalech horka. Liv Garfieldová (45), výkonná ředitelka britské vodárenské společnosti Severn Trent, to bere jinak. Vzala si za cíl demystifikovat přírodní jevy, jež postihují ženy v menopauze.

Vzhledem ke svému věku to činí s ohledem na sebe – ale zároveň si je vědoma toho, že tato rostoucí skupina žen je také rostoucí skupinou pracovnic, v Severn Trent či kdekoli jinde. A menopauza každoročně mnoho takových žen z práce vyžene. Garfieldová – a s ní mnoho dalších – si řekla, že si takový luxus nemůžeme dovolit.

„Nezaměstnávat ženy ve věku 45 až 60 let je skutečný problém. Chybí vám schopnosti, zkušenosti a nadhled, jímž ženy tohoto věku na vrcholu kariéry disponují,“ citovala Garfieldovou loni agentura Bloomberg. Ředitelka Severn Trent ze své firmy udělala již v roce 2018 jednoho z prvních průkopníků „vzdělávání o menopauze“ – postupu, který má řečené ženy v zaměstnání udržet.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit